Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 lipca 2021, 13:30

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Holiday Special będzie niezbędny do zrozumienia Guardians of the Galaxy Vol. 3, twierdzi James Gunn

James Gunn wypowiedział się na temat Guardians of the Galaxy Holiday Special. Świąteczna produkcja ma wprowadzić widzów w wątki, które będą rozwijane w trzeciej części serii o Strażnikach Galaktyki.

Specjalny film świąteczny z udziałem Strażników Galaktyki był jedną z najbardziej zaskakujących, ale i ekscytujących zeszłorocznych zapowiedzi Marvela. Jak się okazuje, Guardians of the Galaxy Holiday Special już od dawna był w planach – a przynajmniej w głowie Jamesa Gunna. Kevin Feige, prezes Marvel Studios, wyjawił niedawno, że reżyser i scenarzysta GotG namawiał go na podobny projekt od lat. Teraz ma szansę powodzenia, ponieważ Marvel Studios produkuje oryginalne treści dla Disney+. W końcu istnieje kanał, za pośrednictwem którego taki obraz może trafić do odbiorców.

Gunn zapewnia, że świąteczny film będzie swego rodzaju elementarzem – zbiorem ciekawostek i historii, z którymi trzeba się zapoznać przed przystąpieniem do seansu nadchodzących Strażników Galaktyki Vol. 3.

Jest w kanonie, dotyczy Strażników, nauczy cię rzeczy, które musisz wiedzieć przed trzecią częścią właściwej serii. I to jest wspaniałe. Jestem z tego naprawdę zadowolony.

Gunn wyjawił także szczegóły dotyczące tego, kiedy powstanie Holiday Special.

Nakręcę to w tym samym czasie co główny film. Używam wielu takich samych scenografii, oczywiście tych samych aktorów, więc tworzymy to jednocześnie, choć Holiday Special trzeba wcześniej zmontować i skończyć.

Produkcja trzeciej części przygód galaktycznych bohaterów ma ruszyć w listopadzie tego roku w Gruzji. Przygotowywany Holiday Special będzie trwał mniej niż 40 minut. Ma zostać wydany na Disney+ w grudniu 2022 roku, podczas gdy Strażnicy Galaktyki Vol. 3 trafią do kin w maju 2023 roku. W świątecznym projekcie zobaczymy obsadę trzeciej części Strażników: Chrisa Pratta, Dave’a Bautistę, Karen Gillan i Pom Klementieff.

Holiday Special wygląda na ciekawą produkcję, która ma podkręcić zainteresowanie przed kolejnym pełnometrażowym filmem Marvela i wprowadzić widzów w parę nowych wątków. Znając twórczość Jamesa Gunna, można też spodziewać się, że nie będzie to typowy świąteczny obraz, w którym Drax wieszałby ozdoby choinkowe razem z Rocketem.

  1. Wszystko, co wiemy o przyszłości Marvel Cinematic Universe
  2. Reżyser tłumaczy, dlaczego trzeba tyle czekać na Strażników Galaktyki vol. 3