Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXONEPCPS4iOSSwitch
Okładka Thumper (XONE)

Thumper

Thumper: Pocket Edition

Muzyczna gra akcji stworzona przez niezależne studio Drool. W skład zespołu wchodzą osoby, które współpracowały wcześniej z firmą Harmonix. Zadaniem, jakie czeka na gracza, jest pokonanie CRAKHED — wielkiej, szalonej głowy z przyszłości, stanowiącej zagrożenie dla świata.

Zręcznościowe | rytmiczne | muzyczne | indie | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna

Okładka Thumper (XONE)

producent: Drool

wydawca: Drool

Strona oficjalna

data premiery gry:

11paź2016

PC PS4

18maj2017

Switch

18sie2017

XONE

24sty2018

iOS

Thumper na PS4, PC itd. jest dziełem studia Drool. Zespół składa się z dwóch osób. Marc Flury jest programistą i projektantem, z kolei Brian Gibson kompozytorem muzyki. Twórcy współpracowali wcześniej z firmą Harmonix, toteż każdy z nich może pochwalić się bogatym doświadczeniem w tworzeniu gier muzycznych.

Podobnie jak większość reprezentantów tego gatunku, Thumper nie oferuje szczególnie rozbudowanej warstwy fabularnej, jednak to, co otrzymujemy, jest wystarczająco dziwaczne. Gracz wciela się w rolę kosmicznego żuka, a jego zadaniem jest pokonanie wielkiej, szalonej głowy. CRAKHED przybyła z przyszłości i stanowi zagrożenie dla świata.

Mechanika

Thumper na PS4, PC itd. nie odbiega schematem rozgrywki od innych gier tego typu. Akcja prezentowana jest z perspektywy trzeciej osoby, a zadaniem gracza, automatycznie podążającego z góry określoną drogą, jest naciskanie przycisków w rytm muzyki oraz przeskakiwanie na boki po równoległych pasach toru, by unikać pułapek i łapać różnorodne bonusy. Od czasu do czasu czekają nas również emocjonujące starcia z bossami. Niezwykle dynamicznej zabawie towarzyszy licznik punktów, na bieżąco oceniający nasze poczynania, a uzyskany przez nas wynik zależy przede wszystkim od spostrzegawczości i refleksu. Gra została podzielona na następujące po sobie etapy o rosnącym poziomie trudności i zróżnicowanej stylistyce.

Kwestie techniczne

Thumper wydano zarówno na komputery osobiste, jak i PlayStation 4. Gra korzysta również z gogli wirtualnej rzeczywistości, jednak nie są one wymagane do zabawy. W trakcie rozgrywki towarzyszy nam szybka, elektroniczna muzyka, zaś w oprawie wizualnej dominują chromowane płaszczyzny i psychodeliczne połączenia kolorystyczne.

Inne

Tytuł doczekał się edycji kolekcjonerskiej. W jej skład wchodzi kod upoważniający do pobrania gry na wybraną platformę, a także wydany na vinylu oficjalny soundtrack, dla którego okładkę przygotował Robert Beatty.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 9 / 10 na podstawie 399 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Strefa PlayStation VR

Sprzęt i Gry na PSVR

Zobacz Więcej

Gry podobne do Thumper

Klasyfikacja PEGI Thumper

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Thumper

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7 3.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780/Radeon R9 290X lub lepsza, 1400 MB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3 2.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1.5 GB GeForce GTX 480/Radeon 7870 lub lepsza, 1400 MB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

Wieści ze świata (Thumper, Forgotton Anne, Space Hulk: Deathwing, P.A.M.E.L.A.) 3/10/2016
Wieści ze świata (Thumper, Forgotton Anne, Space Hulk: Deathwing, P.A.M.E.L.A.) 3/10/2016

wiadomość3 października 2016

Dzisiaj piszemy o zbliżającej się premierze gry muzycznej Thumper, gameplayu z pięknego Forgotton Anne, trailerze prezentującym arsenał z gry Space Hulk: Deathwing, a także o opóźnieniu debiutu survivalu P.A.M.E.L.A. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
PS4
XONE
Switch
iOS