Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS2
Okładka Warhammer 40,000: Fire Warrior (PC)

Warhammer 40,000: Fire Warrior

Trójwymiarowa gra akcji/FPS z fabułą osadzoną w realiach świata Warhammer 40,000. Gracz może przeżyć 24 godziny z życia 23-letniego wojownika Tau o imieniu Kais.

Akcji | FPP | science fiction | Warhammer 40,000 | Games Workshop | strzelanki

Okładka Warhammer 40,000: Fire Warrior (PC)

data premiery gry:

26wrz2003

PS2

5lis2003

PC

Fire Warrior to trójwymiarowa gra akcji/FPS zespołu Kuju Ent. (twórcy m.in. Microsoft Train Simulator na PC oraz Lotus Challenge na konsolę Xbox), z fabułą osadzoną w realiach świata Warhammer 40,000. Warhammer 40,000 to popularny na zachodzie system gier fabularnych, osadzony w realiach science fiction. Został on wymyślony w roku 1987, a od roku 1996 sprzedaż produktów, gier, figurek, komiksów, itp. związanych z tym światem/systemem przekroczyła kwotę 500 milionów dolarów. Rzecz toczy się w 41 millennium, w podłych czasach, gdzie w tysiącach światów ścierają się ze sobą armie Kosmicznych Marines, Imperialnych Strażników, Orków i Wojowników Tau, co w sposób negatywny odbija się na planetach uwikłanych w toczący się konflikt.

Fire Warrior daje graczom możliwość przeżycia 24 godzin z życia 23-letniego wojownika Tau o imieniu Kais, który wchodzi w skład oddziału wybranego do wykonania misji, polegającej na odbiciu Ethereala Ko’vasha z rąk Imperium. To z pozoru rutynowe zadanie nagle przekształca się w horror, desperacką walkę o przetrwanie. Nasz bohater wplątuje się w ogromny konflikt, który może wpłynąć na przyszłość tego świata. Akcja prowadzi graczy przez 17 rozbudowanych poziomów (rozgrywka toczy się zarówno w zamkniętych pomieszczeniach jak i w otwartych przestrzeniach), w których muszą stawić czoło 22 typom przeciwników. Podczas walki możemy używać 15 najróżniejszych broni w tym LAS Pistol i LAS Gun. Do zalet tego tytułu zaliczyć należy bardo proste do opanowania sterowanie przypominające nieco to znane z Halo oraz solidną grafikę z dużą ilością szczegółów, dobrym teksturowaniem, itp. Fire Warrior pozwala na rozgrywkę jednoosobową oraz wieloosobową do ośmiu graczy jednocześnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 226 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Gry podobne do Warhammer 40,000: Fire Warrior

Klasyfikacja PEGI Warhammer 40,000: Fire Warrior

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Warhammer 40,000: Fire Warrior

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • CPU 1
  • 7GHz Intel/AMD
  • 256 MB RAM
  • 32 MB GeForce3
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • Network Adaptor
  • Multi-Tap
  • karta pamięci
Warhammer 40,000: Fire Warrior - zapowiedź
Warhammer 40,000: Fire Warrior - zapowiedź

Przed premierą 30 września 2003, 11:54

Postać nosić będzie pancerz chroniący przed atakami przeciwnika. Jego moc będzie się regenerować poprzez likwidację wrogich jednostek, co niejednokrotnie może się bardzo przydać. Nie mówiąc już o trybie „świecenia”, mającym na celu lepszą penetrację ciemnych zakamarków. A sztuczna inteligencja powinna zadowolić większość z nas, bo oprócz zapisanych wcześniej reakcji znajdziemy się także w sytuacjach niespodziewanych.

PC
PS2