Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2016, 17:30

Space Hulk: Deathwing z datą premiery wersji PC

Firma Focus Home Interactive ujawniła datę premiery Space Hulk: Deathwing. Pierwszoosobowa strzelanka w uniwersum Warhammera 40,000 autorstwa Streum on Studio zadebiutuje 9 grudnia. Posiadaczom konsol przyjdzie poczekać do przyszłego roku.

Członkowie Streum on Studio jak dotąd nie rozpieszczali nas nadmiarem informacji na temat Space Hulk: Deathwing – kooperacyjnej strzelanki w uniwersum Warhammer 40,000. Co prawda, kolejne materiały ujawniały względnie sporo informacji, ale pojawiały się dość rzadko. Dość wspomnieć, że w tym roku jedynie trzy razy mogliśmy obejrzeć nowe filmiki z gry – ostatni raz miesiąc temu. Ponadto dotychczas nie podano daty premiery, która przecież miała odbyć się jeszcze w tym roku. Dziś jednak firma Focus Home Interactive, wydawca gry, podzieliła się czwartym zwiastunem, przy okazji ujawniając termin debiutu tej produkcji. Space Hulk: Deathwing ukaże się na PC 9 grudnia, natomiast na konsolach pojawi się w przyszłym roku.

Nowy filmik zdradził co nieco na temat samej gry, przede wszystkim przedstawiając tło fabularne produkcji. Akcja gry zawiązuje się w momencie, gdy w jednym z systemów planetarnych kontrolowanych przez Imperium ludzkości ze Spaczni wyłania się Space Hulk – ogromna masa kosmicznego złomu. Obiekt zostaje ochrzczony imieniem Olethros (imię greckiego bóstwa, utożsamianego ze zniszczeniem, śmiercią itp.), a elitarny oddział Kosmicznych Marines z zakonu Mrocznych Aniołów – tytułowy Deathwing – rozpoczyna badanie statku w związku z tajemniczym błaganiem o pomoc. Gdy grupa zwiadowcza znika bez śladu, ekipa poszukiwawcza z kronikarzem wyrusza, by odnaleźć swoich Braci.

Zwiastun utwierdza w przekonaniu, że twórcy poważnie podchodzą do uniwersum 41. tysiąclecia. Wszystkie pomieszczenia, korytarze czy też statki wchodzące w skład Space Hulka zostały stworzone od podstaw. Dzięki temu będą zupełnie unikatowe i niezwykle szczegółowe, a każda z tych lokacji będzie miała własną historię, pozwalając graczom na zapoznanie się z różnymi aspektami wszechświata Warhammer 40,000. Ponownie zapewniono, że fabuła – tworzona we współpracy z Gavinem „Gavem” Thorpem, autorem uznanych opowiadań z Dark Angels w roli głównej – będzie obfitowała w zwroty akcji i easter eggi.

W przyszłym miesiącu Kosmiczni Marines ponownie zmierzą się z hordami obcych. - Space Hulk: Deathwing z datą premiery wersji PC - wiadomość - 2016-11-07
W przyszłym miesiącu Kosmiczni Marines ponownie zmierzą się z hordami obcych.

Również w rozgrywce ma być widoczne wierne trzymanie się realiów uniwersum. Obcy – zarówno genokrady, jak i hybrydy – będą występowali w wielu odmianach, różniących się posiadanymi cechami oraz umiejętnościami specjalnymi. Co więcej, wrogowie będą obdarzeni dwoma rodzajami inteligencji: indywidualną dla każdego osobnika oraz grupową. Ta ostatnia ma imitować zbiorową świadomość obcych, pozwalając wrogim hordom na zmianę strategii w zależności od ich liczby oraz sytuacji na polu walki. Natomiast gracze otrzymają pokaźny arsenał, pozwalający rąbać, podpalać i ostrzeliwać wrogów na różne sposoby (więcej na ten temat zdradzono przy okazji poprzedniego zwiastuna). Znajdzie się też uzbrojenie pochodzące z relikwiarzy, takich jak wspomniane w filmiku działo plazmowe Włócznia Callibanu (Calliban’s Spear) czy też pistolet bolterowy znany jako Redemption Storm Bolter.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej