Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2015, 11:38

autor: Arantasar

Czwarty epizod Minecraft: Story Mode zadebiutuje 22 grudnia

22 grudnia ukaże się czwarty epizod gry Minecraft: Story Mode, przygodówki od studia Telltale Games. Odcinek zatytułowany A Block and a Hard Place zakończy wątek związany z Wither Storm, nie będzie jednak końcem opowieści.

Czwarty epizod Minecraft: Story Mode ukaże się 22 grudnia. - Czwarty epizod Minecraft: Story Mode zadebiutuje 22 grudnia - wiadomość - 2015-12-12
Czwarty epizod Minecraft: Story Mode ukaże się 22 grudnia.

Gra Minecraft: Story Mode jest jedną z najszybciej wydawanych serii studia Telltale Games. Pierwszy odcinek tej epizodycznej przygodówki osadzonej w świecie wykreowanym przez Mojang AB ukazał się 13 października, drugi 28 października, a trzeci 24 listopada. Twórcy postanowili nie zwalniać tempa i premierę czwartego epizodu zapowiedzieli na 22 grudnia.

W odcinku zatytułowanym A Block and a Hard Place, bohaterowie gry – Jesse wraz z przyjaciółmi – staną do ostatecznej walki ze zmutowaną, potężniejszą wersją potwora znanego z oryginalnego Minecrafta. Protagoniście uda się odkryć słaby punkt monstrum, którego sama egzystencja zagraża całemu zbudowanemu z klocków uniwersum. Jednakże zdobycie niezbędnej wiedzy i pokonanie bestii będzie wymagało podjęcia trudnych decyzji, które mogą doprowadzić do rozpadu drużyny.

Czwarty epizod zakończy wątek związany z Wither Storm. Nie oznacza to jednak zamknięcia opowieści – zażegnanie jednego kryzysu może bowiem zwiastować nadejście kolejnego. Zwieńczenie historii poznamy w ostatnim, piątym odcinku, który powinien ukazać się na początku przyszłego roku.

Warto przy okazji przypomnieć, że studio Telltale pracuje obecnie nad jeszcze trzema innymi projektami – tytułem z Batmanem w roli głównej, przygodówką osadzoną w uniwersum Marvela oraz krótszym, bo tylko trzyodcinkowym rozszerzeniem do drugiego sezonu The Walking Dead z Michonne w roli głównej, którego pierwszy epizod powinien ukazać się w lutym przyszłego roku.

Minecraft: Story Mode to kolejna przygodowa gra od studia Telltale Games, tym razem na bazie popularnego Minecrafta. W grze wcielamy się w postać o imieniu Jesse (wygląd oraz płeć naszego awatara możemy dostosować), który zmuszony jest wyruszyć ze swoimi towarzyszami na poszukiwanie członków legendarnego Bractwa Kamienia i uratować świat. Tytuł przeznaczony jest na na komputery osobiste, konsole PS3, PS4, X360, Xbox One oraz na urządzenia mobilne.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.