Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2015, 06:53

Zobacz pierwszy zwiastun miniserii The Walking Dead: Michonne; premiera w lutym

Podczas gali The Game Awards studio Telltale Games zaprezentowało pierwszy zwiastun miniserii będącej rozszerzeniem drugiego sezonu The Walking Dead. Jej główną bohaterką będzie znana fanom komiksu i serialu Michonne.

Telltale Games ma przed sobą sporo nowych projektów – a podczas gali The Game Awards do Minecraft: Story Mode, nieznanego dotychczas tytułu z Batmanem w roli głównej oraz przygodówki osadzonej w uniwersum Marvela dołączył kolejny. Przy okazji rozdania nagród w Los Angeles tej nocy mogliśmy po raz pierwszy rzucić okiem na zapowiedziane w czerwcu rozszerzenie do drugiego sezonu The Walking Dead z Michonne w roli głównej.

Mini-seria z Michonne w roli głównej doczekała się pierwszego trailera. - Zobacz pierwszy zwiastun miniserii The Walking Dead: Michonne; premiera w lutym - wiadomość - 2015-12-04
Mini-seria z Michonne w roli głównej doczekała się pierwszego trailera.

Króciutki zwiastun nie ujawnia oczywiście zbyt wiele prócz tego, że mini-seria (otrzymamy trzy zamiast klasycznych pięciu epizodów) może być nieco bardziej nastawiona na akcję – ostatecznie wejdziemy w skórę Michonne, władającej kataną wojowniczki. Z drugiej zaś strony Telltale Games od 2012 roku kurczowo trzyma się sprawdzonej formuły, opierając sukces swoich projektów na fabule, dialogach oraz postaciach i oferując absolutne minimum interaktywności, toteż spodziewanie się rewolucji w grze będącej dodatkiem do drugiego sezonu The Walking Dead nie byłoby rozsądne. Już przy okazji oficjalnej zapowiedzi w czerwcu dowiedzieliśmy się, że tytuł ten skupi się na wydarzeniach z komiksu spomiędzy numerów 126 do 139. Rozszerzenie trafi na PC, Xboksa One, PlayStation 4, Xboksa 360, PlayStation 3 oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Pierwszego epizodu możemy się spodziewać w lutym przyszłego roku.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Telltale Games
  2. Oficjalna strona internetowa gali The Game Awards