Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2015, 05:10

Studio Telltale pracuje nad przygodówką z Batmanem w roli głównej

W trakcie gali The Game Awards zapowiedziano Batman: A Telltale Games Series, czyli epizodyczną przygodówkę ze słynnym superbohaterem wydawnicwa DC Comics w roli głównej.

Gra ukaże się w przyszłym roku. - Studio Telltale pracuje nad przygodówką z Batmanem w roli głównej - wiadomość - 2015-12-04
Gra ukaże się w przyszłym roku.

Podczas imprezy The Game Awards ujawniono kilka nowych projektów. Wśród nich znalazła się epizodyczna przygodówka studia Telltale Games, której głównym bohaterem będzie sam Batman. Wypuszczony z tej okazji teaser trwa raptem minutę i nie zawiera żadnych fragmentów rozgrywki, ani informacji na temat fabuły. Możemy się z niego dowiedzieć jedynie, że gra ukaże się w przyszłym roku. Nie podano również platform sprzętowych, ale jest praktycznie pewne, że produkcja zmierza na pecety, konsole Xbox One i PlayStation 4 oraz urządzenia mobilne.

Oczywiście, studio Telltale już od kilku lat trzyma się jednego sprawdzonego stylu rozgrywki. Możemy zatem przewidzieć, że otrzymamy epizodyczną przygodówkę, która skoncentruje się na wyborach fabularnych, a podejmowane przez graczy decyzje w istotny sposób wpłyną na dalszy rozwój historii, nie tylko w ramach jednego odcinka, ale również wszystkich kolejnych.

Większość ostatnich produkcji studia Telltale jest praktycznie pozbawiona tradycyjnej rozgrywki i nie uświadczymy w nich klasycznych przygodówkowych zagadek czy rozbudowanych sekcji zręcznościowych. Nie wiemy, czy tak też będzie w przypadku gry z Batmanem. Ta postać jest znana m.in. ze swoich zdolności detektywistycznych, co mogłoby znaleźć przełożenie na mechanizmy zabawy, ale trudno powiedzieć, czy autorzy zechcą pójść tą drogą, czy też będą trzymali się swoich sprawdzonych rozwiązań.

  1. Telltale Games – oficjalna strona studia
Studio Telltale pracuje nad przygodówką z Batmanem w roli głównej - ilustracja #2

Warto wspomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy Batman staje się bohaterem przygodówki. W 1993 roku firma Konami wypuściła szereg produkcji zatytułowanych Batman Returns, które były adaptacjami filmu Tima Burtona.

Praktycznie każda platforma otrzymała odrębną produkcję. Przykładowo, konsole SNES i NES dostały chodzone bijatyki, choć opracowane odrębnie, podczas gdy na Mega Drive trafiła platformówka. Natomiast pecetowe Batman Returns było klasyczną przygodówką point-n-click, koncentrującą się na rozwiązywaniu zagadek i elementach detektywistycznych, wzbogaconą jedynie lekkimi elementami zręcznościowymi w postaci prostego systemu walki.