Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2015, 19:45

autor: Ender

Total War: Warhammer – kilkunastominutowa prezentacja kampanii zielonoskórych

Twórcy Total War: Warhammer opublikowali kilkunastominutową prezentację wideo najważniejszych strategicznych systemów gry. Fani tytułu mogą przyjrzeć się między innymi drzewkom technologicznym, umiejętnościom dowódców oraz trójwymiarowej mapie świata.

Studio Creative Assembly przedstawiło właśnie ponad 17-minutową prezentację wideo gry Total War: Warhammer, pokazującą ze szczegółami najważniejsze systemy rozgrywki w kampanii Zielonoskórych. Twórcy zaznaczają, że materiał został zarejestrowany na podstawie wczesnej wersji alfa, tak więc nie zaprezentowano jeszcze docelowej jakości i wyglądu wielu elementów graficznych. Mimo wszystko to, co możemy zobaczyć robi wrażenie i udowadnia, że deweloperzy przykładają ogromną uwagę do najdrobniejszych detali, budujących klimat Starego Świata.

Klip skupia się na pokazaniu elementów tytułu pomijanych w dotychczasowych materiałach promocyjnych. Gracze mogą przyjrzeć się panelom interfejsu, imponującej i ogromnej trójwymiarowej mapie świata, a także licznym ekonomiczno-strategicznym systemom rozgrywki, stanowiącym o charakterze serii Total War. W czasie zabawy narrator filmu pomija więc walki, pozwalając błyskawicznie rozstrzygnąć je komputerowemu AI. W zamian możemy zobaczyć w jaki sposób zarządzamy armią oraz bohaterami, którzy awansują na kolejne poziomy, zdobywając umiejętności wchodzące w skład trzech różnych kategorii. Przyjrzeć możemy się także drzewkom technologicznym oraz budynkom, które mogą wznosić Zielonoskórzy.

Według deweloperów, wszystkie dostępne rasy będą różnić się od siebie w znaczący sposób, co wpłynie na ich preferowaną strategię rozwoju ekonomicznego, dyplomację oraz podejście do walki. Jednym z takich wyróżników w przypadku orków jest np. wskaźnik tzw. „fightiness”, a więc skłonności przedstawicieli frakcji do bitki. Jeżeli oddziały nie będą mogły przez dłuższy czas walczyć, ich przedstawiciele we wściekłym szale zaczną zabijać się nawzajem. Przywódca Zielonoskórych musi więc brać pod uwagę słabość swoich podwładnych i odpowiednio kierować swoim państwem tak, by nie zabrakło mu potencjalnych celów do podboju.

Więcej najświeższych informacji o Total War: Warhammer znajdziecie w najnowszej i obszernej zapowiedzi naszego serwisu, napisanej przez Drauga.

Total War: Warhammer to najnowsza odsłona niezwykle popularnej serii gier strategicznych studia Creative Assembly, która tym razem osadzona została w mrocznym świecie fantasy wykreowanym przez firmę Games Workshop. W grze znajdziemy cztery grywalne frakcje – ludzi z Imperium, brutalnych orków i goblinów, krasnoludów, a także wampiry i nieumarłych. Rozgrywka, podobnie jak w poprzednich odsłonach cyklu Total War, w kompleksowy sposób łączy proces zarządzania posiadanym królestwem z efektownie prezentującymi się bitwami rozgrywanymi czasie rzeczywistym. Tytuł zadebiutuje na komputerach PC 28 kwietnia 2016 roku.

  1. Total War: Warhammer – kompendium wiedzy
  2. Zapowiedź – Total War: Warhammer - ujarzmialiśmy orków na mapie strategicznej Starego Świata
  3. Oficjalna strona internetowa serii Total War