Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2015, 18:50

autor: Pirlond

Pecetowe Dragon's Dogma: Dark Arisen z rozbudowanymi opcjami graficznymi

W Internecie pojawił się filmik prezentujący komputerową wersję gry Dragon’s Dogma: Dark Arisen, która ma ukazać się w styczniu przyszłego roku. Pokazano na nim między innymi opcje graficzne, jakie znajdą się w produkcji - wydają się one całkiem rozbudowane.

Jedną z obaw pojawiających się przy grach przenoszonych z konsol na pecety jest ta dotycząca ustawień graficznych, które w tego typu tytułach zazwyczaj nie są zbytnio rozbudowane. Wygląda na to, że w przypadku Dragon’s Dogma: Dark Arisen będzie inaczej – niemiecki magazyn Gamestar opublikował film prezentujący fragmenty rozgrywki z komputerowej wersji RPG-a. Dziennikarze pokazali na nim także zakładkę z opcjami związanymi z warstwą wizualną. Gracze będą mieli wpływ nie tylko na wybór rozdzielczości, czy częstotliwości odświeżania, ale również m.in. na jakość tekstur, cieni i trawy, głębię ostrości, jasność ekranu oraz aktywację funkcji odpowiedzialnych za antyaliasing i HDR. Możliwości będzie więc całkiem sporo, dzięki czemu posiadacze „blaszaków” będą mogli dostosować wygląd produkcji do posiadanego sprzętu.

Ustawienia graficzne w pecetowej wersji gry Dragon’s Dogma: Dark Arisen. - Pecetowe Dragon's Dogma: Dark Arisen z rozbudowanymi opcjami graficznymi - wiadomość - 2015-12-03
Ustawienia graficzne w pecetowej wersji gry Dragon’s Dogma: Dark Arisen.

Już wcześniejsze informacje ujawniane przez Capcom sugerowały, że pecetowe wydanie Dragon’s Dogma: Dark Arisen ma szansę być całkiem niezłą konwersją. We wrześniu przedstawiciele firmy zdradzili, że gra w wersji PC – w przeciwieństwie do wydań konsolowych – nie będzie posiadała blokady liczby klatek na sekundę, co oznacza, że jej płynność ograniczona zostanie tylko konfiguracją, na której tytuł zostanie uruchomiony.

Jakość edycji komputerowej będzie można ocenić jednak dopiero po jej premierze, która zaplanowana jest na 22 stycznia 2016 roku. W Polsce produkcja ukaże się nakładem firmy Cenega Poland w angielskiej wersji językowej.

Dragon’s Dogma: Dark Arisen to rozszerzona wersja RPG-a, który na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 pojawił się w 2012 roku. Oprócz podstawowej wersji gry zawiera tytułową, dodatkową kampanię fabularną, która przynosi ze sobą nową lokację do zwiedzenia – wyspę Bitterblack. Jednym z ciekawszych elementów produkcji jest system tak zwanych „pionków” – postaci niezależnych, które towarzyszą bohaterowi w czasie rozgrywki.