Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2015, 14:05

Wieści ze świata (Dragon’s Dogma: Dark Arisen, AMD, Xbox Live Indie Games) 10/9/2015

Dziś piszemy m.in. o warstwie technicznej gry Dragon’s Dogma: Dark Arisen na PC, restrukturyzacji w firmie AMD, planach zamknięcia przez Microsoft programu Xbox Live Indie Games oraz dacie premiery Shovel Knight: Plague of Shadows. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do czwartku 10.09 do godz. 19:00):

Promocja dnia (do piątku 11.09 do godz. 19:00):

Szaleństwo w środku tygodnia (do piątku 11.09 do godz. 19:00):

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 14.09 do godz. 19:00) – obniżka cen 152 gier, WWW

Oferta specjalna (do poniedziałku 14.09 do godz. 19:00):

Oferta specjalna (darmowe granie i przeceny do wtorku 15.09 do godz. 19:00):

Dragon’s Dogma: Dark Arisen na PC bez blokady FPS

Wieści ze świata (Dragon’s Dogma: Dark Arisen, AMD, Xbox Live Indie Games) 10/9/2015 - ilustracja #1

Choć przedwczorajsza zapowiedź pecetowej wersji gry Dragon’s Dogma: Dark Arisen była niewątpliwie radosnym wydarzeniem, szybko narosły wątpliwości wokół konwersji, związane z jej technicznymi aspektami. Przedstawiciel firmy Capcom postanowił częściowo zaspokoić ciekawość pecetowców, informując na forum dyskusyjnym NeoGAF, że komputerowa wersja Dragon’s Dogma: Dark Arisen nie będzie miała blokady liczby klatek na sekundę i zaoferuje zestaw ustawień graficznych zbliżony do tego, co mogliśmy napotkać w dotychczasowych pecetowych portach gier opartych na silniku MT Framework. Więcej informacji na temat warstwy technicznej omawianej pozycji mamy poznać w nadchodzących tygodniach.

AMD – restrukturyzacja wokół Radeonów

Wygląda na to, że AMD zaczęło podejmować poważne kroki na rzecz odzyskania mocnej pozycji na rynku kart graficznych, dominowanego coraz bardziej przez produkty firmy NVIDIA. „Czerwoni” ogłosili wydzielenie w swojej strukturze dywizji o nazwie Radeon Technologies Group – jednostki odpowiedzialnej całościowo za układy graficzne AMD, mającej na celu odbudowanie pozycji firmy na rynku GPU. Na czele tego oddziału stanie Raja Koduri, pracujący w branży od ponad 20 lat. Co ciekawe, Radeon Technologies Group zajmie się także rozwojem spółki w sektorze rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości.

Xbox Live Indie Games – zamknięcie programu

Firma Microsoft rozesłała niezależnym deweloperom wiadomość o planach zamknięcia Xbox Live Indie Games – programu pomagającego twórcom opracowywać gry na Xboksa 360. Od wczoraj członkowie nie mogą wykupować rocznej subskrypcji, za rok przestanie być możliwe publikowanie gier w sklepie Xbox Live Indie Games, a w okolicach września 2017 roku sklep ten zostanie ostatecznie zamknięty. Wygląda na to, że dni Xboksa 360 są już policzone…

Shovel Knight: Plague of Shadows – data premiery

Studio Yacht Club Games ogłosiło datę premiery pierwszego dodatku do swojej debiutanckiej platformówki z ubiegłego roku, która okazała się wielkim sukcesem. Shovel Knight: Plague of Shadows zadebiutuje jako darmowa aktualizacja do „podstawki” 17 września bieżącego roku na wszystkich docelowych platformach sprzętowych (PC, PS4, XOne, PS3, X360, Wii U, PS Vita i 3DS).

Galeria filmów

Oprócz tego polecamy Waszej uwadze najnowsze filmy w zasobach naszego serwisu…

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej