Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC3DSSwitchPSVWiiUXONEPS4PS3
Okładka Shovel Knight: Plague of Shadows (PC)

Shovel Knight: Plague of Shadows

Darmowy dodatek do ciepło przyjętej gry Shovel Knight, stworzony przez studio Yacht Club Games. Tym razem do naszej dyspozycji oddano zupełnie nowego bohatera – Plague Knighta, którego miłośnicy marki znają jako jednego z głównych przeciwników w podstawowej wersji gry.

To jest dodatek do gry Shovel Knight.

Zręcznościowe | fantasy | platformówki | elementy RPG | 2D | elementy przygodowe | indie

Okładka Shovel Knight: Plague of Shadows (PC)

data premiery gry:

17wrz2015

PC 3DS PS3 PS4 PSV WiiU XONE

3mar2017

Switch

Shovel Knight: Plague of Shadows to darmowy dodatek do Shovel Knight – gry platformówkowej, w której gracz wciela się w rolę charakterystycznego rycerza, walczącego przy pomocy szpadla. W rozszerzeniu kierujemy inną postacią niż dotychczas. Tym razem autorzy oddają w nasze ręce Plague Knighta, czyli jednego z głównych przeciwników znanych z podstawowej gry. Po przegranej walce z tytułowym Shovel Knightem postanawia on odwrócić się od dotychczasowych pobratymców i ruszyć na poszukiwania składników potrzebnych do stworzenia niezwykle potężnej mikstury.

Wraz z nowym bohaterem otrzymujemy całkowicie nową mechanikę rozgrywki. Pomimo tego, że przygody odbywamy w większości na tych samych mapach co wcześniej, Plague Knight posiada kompletnie inny zestaw umiejętności. Pozbywamy się charakterystycznej łopaty, ale otrzymujemy za to możliwość rzucania bombami oraz krótkodystansowego latania. Sprawia to, że do dotychczasowych poziomów podchodzi się w całkowicie inny sposób, a pokonanie poszczególnych przeciwników wymaga nowego planu. Stosowania świeżych taktyk wymagają także starcia z niespotykanymi do tej pory wrogami oraz bossami.

Oprawa wizualna nie uległa żadnym zmianom w stosunku do pierwowzoru, co oznacza, że wciąż dominuje pikselowata grafika, przywodząca na myśl klasyczne tytuły z tego gatunku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 9,2 / 10 na podstawie 459 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Gry podobne do Shovel Knight: Plague of Shadows

Klasyfikacja PEGI Shovel Knight: Plague of Shadows

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Shovel Knight: Plague of Shadows

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Core 2 Duo 2.1 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza, 200 MB HDD, Windows XP(SP2)/Vista/7/8

Wieści ze świata (Dragon’s Dogma: Dark Arisen, AMD, Xbox Live Indie Games) 10/9/2015
Wieści ze świata (Dragon’s Dogma: Dark Arisen, AMD, Xbox Live Indie Games) 10/9/2015

wiadomość10 września 2015

Dziś piszemy m.in. o warstwie technicznej gry Dragon’s Dogma: Dark Arisen na PC, restrukturyzacji w firmie AMD, planach zamknięcia przez Microsoft programu Xbox Live Indie Games oraz dacie premiery Shovel Knight: Plague of Shadows. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Shovel Knight – zapowiedziano dodatek Plague of Shadows
Shovel Knight – zapowiedziano dodatek Plague of Shadows

wiadomość3 marca 2015

Zapowiedziano darmowy dodatek do gry Shovel Knight. Plague of Shadows pozwoli wcielić się w alchemika, byłego członka The Order of No Quarter, z którym walczyliśmy w podstawowej wersji tytułu. Rozszerzenie zaoferuje odmienny sposób prowadzenia rozgrywki, nowe plansze, przeciwników oraz bossów. Premierę przewidziano na drugi kwartał tego roku.

PC
3DS
PS3
PS4
PSV
WiiU
XONE
Switch