Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2015, 10:57

autor: Arantasar

Shovel Knight – zapowiedziano dodatek Plague of Shadows

Zapowiedziano darmowy dodatek do gry Shovel Knight. Plague of Shadows pozwoli wcielić się w alchemika, byłego członka The Order of No Quarter, z którym walczyliśmy w podstawowej wersji tytułu. Rozszerzenie zaoferuje odmienny sposób prowadzenia rozgrywki, nowe plansze, przeciwników oraz bossów. Premierę przewidziano na drugi kwartał tego roku.

Zapowiedziano Plague of Shadows – dodatek do gry Shovel Knight. - Shovel Knight – zapowiedziano dodatek Plague of Shadows - wiadomość - 2015-03-03
Zapowiedziano Plague of Shadows – dodatek do gry Shovel Knight.

Przedstawiciele studia Yacht Club Games ogłosili, że pracują nad darmowym dodatkiem do gry Shovel Knight. W rozszerzeniu zatytułowanym Plague of Shadows wcielimy się w zupełnie nową postać – Plague Knighta. Ten mistrz alchemii i członek zakonu The Order of No Quarter, z którego siłami walczyliśmy w podstawowej wersji gry, postawił sobie za cel stworzenie Serum Supernus, Mikstury Ostatecznej, i nie cofnie się przed niczym, żeby tego dokonać. Niezbędne składniki są jednak w posiadaniu innych wysoko postawionych konfratrów, a jedynym sposobem ich zdobycia jest wyeliminowanie dotychczasowych właścicieli.

Nowy bohater wprowadzi do gry odmienny styl prowadzenia rozgrywki. Orężem Plague Knighta będą przede wszystkim różnej maści mikstury, ładunki wybuchowe i szeroko pojęta alchemia. W związku z tym w tytule pojawi się crafting. Na bazie uzbieranych składników będziemy mogli stworzyć dodatkowy ekwipunek i ulepszenia. Oprócz tego rozszerzenie wprowadzi nowe poziomy oraz nieznane wcześniej ścieżki na planszach z podstawowej wersji gry. Oczywiście nie zabraknie również premierowych przeciwników, w tym bossów. Plague of Shadows ma ukazać się w drugim kwartale tego roku, natomiast podczas imprezy PAX East, odbywającej się w dniach 6 – 8 marca w Bostonie, zostanie zaprezentowana wersja demo.

Nowy bohater wprowadzi nowy styl gry. - Shovel Knight – zapowiedziano dodatek Plague of Shadows - wiadomość - 2015-03-03
Nowy bohater wprowadzi nowy styl gry.

Oprócz tego, przedstawiciele studia Yacht Club Games ogłosili, że gra Shovel Knight w wersji na konsole PlayStation 3, PlayStation 4 i PlayStation Vita zadebiutuje 21 kwietnia. Co ważne, tytuł będzie obsługiwał Cross-Save i Cross-Buy, zatem wystarczy jednorazowy zakup tytułu, by bawić się z nim na wszystkich konsolach firmy Sony. Oprócz drobnych poprawek i nowości, wisienką na torcie tego wydania będzie możliwość zmierzenia się z Kratosem, protagonistą serii God of War. Można się spodziewać, że wydanie konsolowe również otrzyma zapowiedziany dodatek.

Shovel Knight w wydaniu na konsole firmy Sony będzie oferował możliwość zmierzenia się z Kratosem. - Shovel Knight – zapowiedziano dodatek Plague of Shadows - wiadomość - 2015-03-03
Shovel Knight w wydaniu na konsole firmy Sony będzie oferował możliwość zmierzenia się z Kratosem.

Przy okazji twórcy tytuły zaprezentowali też pluszową maskotkę Shovel Knight. Sympatyczną zabawkę można nabyć w pre-orderze za 28 dolarów (nieco ponad 100 zł). Wysyłka – także do Polski, choć tutaj trzeba się liczyć z kosztem przesyłki z Stanów Zjednoczonych – powinna rozpocząć się pod koniec marca.

Pluszowy Shovel Knight (z pluszową łopatą w zestawie). - Shovel Knight – zapowiedziano dodatek Plague of Shadows - wiadomość - 2015-03-03
Pluszowy Shovel Knight (z pluszową łopatą w zestawie).

Shovel Knight to osadzona w realiach fantasy, klasyczna dwuwymiarowa platformówka z elementami gier przygodowych i RPG. W grze wcielamy się w tytułowego rycerza, który staje do walki z członkami tajemniczego zakonu The Order of No Quarter. Podczas przemierzania kolejnych, urozmaiconych lokacji nasz bohater zmierzy się z zastępami wrogów, wśród których znajdą się także i wymagający bossowie. Całość utrzymana jest w oldskulowej, pikselowej szacie graficznej.