Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2015, 11:10

autor: Meehow

World of Warcraft – subskrypcja za złoto i złoto za prawdziwe pieniądze w następnym patchu

Nadchodzący patch wprowadzi do World of Warcraft możliwość wymiany złota w grze na specjalne tokeny przedłużające subskrypcję o 30 dni. Nic nie stanie również na przeszkodzie, aby taki token sprzedać innym graczom za wirtualne monety.

World of Warcraft wprowadzi możliwość opłacania abonamentu wirtualnym złotem - World of Warcraft – subskrypcja za złoto i złoto za prawdziwe pieniądze w następnym patchu - wiadomość - 2015-03-03
World of Warcraft wprowadzi możliwość opłacania abonamentu wirtualnym złotem

Dzisiejsza wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich fanów ponad dziesięcioletniego, a jednak wciąż szalenie popularnego World of Warcraft. Firma Blizzard Entertainment opublikowała na oficjalnym blogu WoW-a wpis, w którym opisuje ciekawą funkcję, będącą składnikiem kolejnego patcha, a mianowicie możliwość opłacenia abonamentu za złoto zdobyte w grze, a także (pośredniej) wymiany waluty prawdziwej na wirtualną. Wszystko to odbędzie się za pośrednictwem handlu specjalnymi tokenami przedłużającymi subskrypcję o 30 dni. Taki token będzie można kupić za rzeczywistą gotówkę, a następnie wystawić na aukcję i sprzedać innym graczom za złoto. Oczywiście nie pojawi się legalna możliwość zarabiania na World of Warcraft, aczkolwiek nietrudno sobie wyobrazić, że ceny najprawdopodobniej będą na tyle atrakcyjne, żeby tego typu transakcje okazały się opłacalne dla grającej społeczności. Blizzard, wprowadzając tę funkcję, chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom fanów WoW-a; zarówno tych, którzy chcą bezpiecznie i legalnie nabyć złoto, jak również tych, którym wirtualnych monet nie brakuje i chcieliby je spożytkować na ograniczenie, a może i nawet likwidację kosztów zabawy.

Diabeł tkwi w kilku istotnych szczegółach. Cena tokenów w Domu aukcyjnym będzie zmieniała się dynamicznie na podstawie faktycznego popytu i podaży. Kwota, jaką otrzymamy za pomyślnie przeprowadzaną transakcję, zostanie nam podana przy wystawianiu tokena na aukcję i dokładnie taką otrzymamy w przypadku jego zbycia; nie mniej, nie więcej. Spekulanci i mistrzowie żonglowania walutami nie dostaną zatem pola do popisu ani powodu do roszczeń. Warto też zaznaczyć, że ceny tokenów będą jednakowe dla całego regionu. Nie przewiduje się też możliwości sprzedaży nabytego na aukcji tokenu.

Czas realizacji transakcji sprzedaży ma zostać podany w przybliżeniu w momencie wystawiania tokena na aukcję. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli zdecydujemy się na taki krok, nie będzie już odwrotu. W przypadku bycia stroną kupująca, czy to za prawdziwe pieniądze, czy na aukcji, wymiany mają odbywać się zasadniczo natychmiastowo.

Ostatnie detale warte poznania to fakt, że tokeny nie mają daty ważności, a także nie da się ich (nie)przypadkowo usunąć. Dom aukcyjny nie pobiera również żadnych prowizji za handel tokenami. Niestety nie wiadomo, ile przyjdzie zapłacić w prawdziwej gotówce za nabycie tokenu; takiej informacji Blizzard udzielić ma w terminie późniejszym.

Czy takie rozwiązanie zlikwiduje nielegalny handel? Czas pokaże. W tej chwili nie wiemy jeszcze, kiedy zadebiutuje kolejny patch. Ostatnia łatka, oznaczona numerem 6.1, wprowadziła kilka ciekawych rozwiązań, o czym pisaliśmy w Serwisie Informacyjnym.

Ponad dziesięcioletni World of Warcraft w ostatnim czasie ponownie zaskarbił sobie serca milionów graczy przez premierę najnowszego dodatku pod tytułem Warlords of Draenor. Według danych koncernu Activision Blizzard, pod koniec ubiegłego roku ponad 10 milionów graczy opłacało subskrypcję w WoW-ie.