Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 3 marca 2015, 11:43

autor: Jiker

Outwitters – strategia turowa trafi na Androida w tym miesiącu

Jeszcze w marcu doczekamy się premiery strategii turowej Outwitters na platformie Google Play. Produkcja studia One Man Left, znanego z serii Tilt to Live, doczekała się ogromu zmian, głównie natury technicznej.

Wygląda na to, że nic już nie stanie grze Outwitters – turowej strategii, wydanej w 2012 roku na iPhone’a i iPada – na drodze do debiutu na urządzeniach mobilnych z systemem Android. Interesująca produkcja powinna zostać udostępniona na platformie Google Play przed końcem marca. Jednocześnie studio One Man Left zdradziło, że głównym powodem dotychczasowych opóźnień był ogrom zmian, jakich gra doczeka się wraz z aktualizacją o numerze 2.0. Przypominam, że pierwotnie tytuł miał zadebiutować na Androidzie w styczniu.

Od ponad miesiąca androidowe Outwitters pozostaje w fazie beta testów, które – jak wynika z informacji opublikowanych na oficjalnej stronie studia – najwidoczniej dobiegają końca. Wspomniane zmiany dotkną przede wszystkim kod gry. Dzięki temu produkcja ma działać szybciej i być bardziej stabilna. Twórcom udało się podobno znacznie skrócić czasy ładowania. Ponadto poprawki wprowadzono w zakresie warstwy graficznej (animacja postaci) i asynchronicznego trybu multiplayer (wsparcie dla rozgrywek międzyplatformowych na iOS i Androidzie).

Rozgrywka w Outwitters sprowadza się do zniszczenia bazy przeciwnika. Starcia rozgrywane są w systemie jeden na jednego bądź dwóch na dwóch i toczą się w systemie turowym na stosunkowo niewielkich planszach podzielonych na heksagonalne pola. Drużyny składają się z przedstawicieli jednej z czterech ras, a zabawa polega na wskazywaniu najbliższych celów i wybieraniu określonej akcji (atak, obrona, umiejętność specjalna). Całość została zaprezentowana w kreskówkowej, humorystycznej stylistyce.

iOS-owe Outwitters jest oferowane w modelu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami. W produkcję można jednak spokojnie grać bez wydawania choćby złotówki. Wersja androidowa funkcjonować będzie zapewne na podobnych zasadach.