Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowe3DSWiiUPSVPS3PS4XONEPCSwitchX360
Okładka Aban Hawkins & the 1001 Spikes (3DS)
OkładkaAban Hawkins & the 1001 Spikes (3DS)

Aban Hawkins & the 1001 Spikes

Aban Hawkins & the 1000 Spikes

Aban Hawkins & the 1001 Spikes to wyjątkowo trudna i wymagająca dwuwymiarowa platformówka, korzystająca ze stylistyki klasycznych 8-bitowych produkcji. Wcielamy się w poszukiwacza przygód, który pragnie odnaleźć tajemniczy skarb w zapomnianych ruinach.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Aban Hawkins & the 1001 Spikes Premiera

18sty2011

X360

3cze2014

PSV WiiU 3DS PS4 PC

10cze2014

XONE

24cze2014

PS3

data nieogłoszona

Switch

producent: Nicalis wydawca: Nicalis Strona oficjalna

Gry podobne do Aban Hawkins & the 1001 Spikes

Shovel Knight

Boxboy!

6180 the moon

Aban Hawkins & the 1001 Spikes na PS3, WiiU itd. to rozszerzona i poprawiona edycja gry Aban Hawkins & the 1000 Spikes, która jest wyjątkowo wymagającą dwuwymiarową platformówką. Tytuł stworzyło niezależne japońskie studio 8bits Fanatics. Produkcja, która zadebiutowała na Xboksie 360 w 2011 roku, jest jednym z efektów fali zainteresowania deweloperów tradycyjnymi platformówkami z czasów platform 8-bitowych, która swoje apogeum osiągnęła w 2010 roku, po premierze gry Super Meat Boy. Wersję gry na pozostałe platformy sprzętowe przygotowało studio Nicalis. Oferuje ona nowe elementy graficzne, muzykę, a także czteroosobowy tryb multiplayer.

Mechanika

Bohaterem tytułu jest samotny poszukiwacz skarbów, przemierzający starożytne ruiny ukryte w głębi tropikalnego lasu. Podobnie jak Super Meat Boy i cały legion jego naśladowców, Aban Hawkins & the 1001 Spikes również odwołuje się wprost do stylistyki retro, korzystając z klasycznego platformówkowego modelu rozgrywki, mającego już ponad 20 lat. Producent wprowadza do niego jednak kilka ulepszeń i oryginalnych pomysłów.

Zabawę rozpoczynamy z tysiącem żyć. Liczba ta może wydawać się wyjątkowo duża, ale poziom trudności zwiedzanych lokacji, wynikający z ogromnej liczby zabójczych pułapek i innych niebezpieczeństw, sprawia że jest ona całkiem rozsądna. Najczęstszą przyczyną naszej zguby są tytułowe kolce (ang. spikes), przesuwające się niespodziewanie platformy oraz nieprzyjaźni dzicy mieszkańcy dżungli i podziemi. Śmierć oznacza rozpoczęcie poziomu od nowa, tak więc najlepszym sposobem na przejście każdego levelu okazuje się zapamiętanie wszystkich pułapek oraz intensywny trening, za pomocą metody prób i błędów. Co ciekawe, jeżeli utkwimy, w którymś z miejsc istnieje możliwość ominięcia kłopotliwego poziomu i przejścia dalej, bez starty życia. Naszym celem jest zawsze odnalezienie ukrytego klucza, pozwalającego nam przedostać się do kolejnej lokacji.

Kwestie techniczne

Stylizowana oprawa graficzna i muzyczna tytułu sprawia, że niewyrobiony gracz nie jest w stanie odróżnić go od klasycznych gier z konsoli NES czy komputerów 8-bitowych. Fani tego typu klimatów powinni być więc wniebowzięci, z drugiej strony, miłośnicy wysokich rozdzielczości i przeciwnicy pikseli będą zniesmaczeni topornością i prostotą grafiki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Aban Hawkins & the 1001 Spikes: Odpowiednia dla każdego wieku.

Aban Hawkins & the 1001 Spikes Wymagania sprzętowe

Microsoft XBOX ONE

Xbox One

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 GT lub lepsza)
  • 256 MB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
WiiU
3DS
X360
PSV
PS3
PS4
XONE
PC
Switch