Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWiiUPCPSVPS3Switch
Okładka Mutant Mudds Deluxe (PS3)
OkładkaMutant Mudds Deluxe (PS3)

Mutant Mudds Deluxe

Uzupełniona o dodatkowe poziomy wersja wysoko ocenianej platformówki 2D, w której gracze walczą z inwazją kosmitów. Elementem charakterystycznym produkcji jest możliwość przeskakiwania pomiędzy dwoma perspektywami - głównym planem i tłem.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | funkcje cross-platform | indie

Mutant Mudds Deluxe Premiera

30lis2012

WiiU

21lis2013

PC

17gru2013

PSV PS3

14gru2017

Switch

Gry podobne do Mutant Mudds Deluxe

Limbo

Shovel Knight

Spelunky

Mutant Mudds Deluxe to ulepszona wersja tradycyjnej platformówki 2D, w której gracze walczą z inwazją zombie. Za przygotowanie gry ponownie odpowiada utytułowany niezależny amerykański zespół ze studia Renegade Kid, działający od 2007 roku. Produkcja zawiera w sumie 20 nowych poziomów oraz szereg innych poprawek, które nie znalazły się w oryginalnym Mutant Mudds.

Fabuła

Fabuła gry opowiada o Maksymilianie, który właśnie dowiedział się, że jego świat został zaatakowany przez obcą cywilizację - błotniaków. Uzbrojony w pistolet i własny spryt bohater rusza powstrzymać kosmitów i uratować świat.

Mechanika

Podstawowe założenia gry są bardzo podobne choćby do słynnej serii Metal Slug. Główny bohater porusza się w prawo po dwuwymiarowej planszy, a jego celem jest dotarcie do końca etapu. Po drodze musi pokonać szereg przeszkód zręcznościowych, m.in. przepaści lub wysuwających się kolców oraz pozbyć się atakujących go stworów z kosmosu. Na pokonanie każdego etapu gracze mają określony limit czasowy, trzy życia oraz nieograniczoną ilość amunicji. Aby pokonać niektóre przeszkody trzeba umiejętnie korzystać z możliwości przeskakiwania Maksymilianem pomiędzy głównym planem, a częścią mapy, która znajduje się w tle.

Kwestie techniczne

Oprawa audiowizualna gry przypomina platformówki z czasów NES-a. Obok pikselowych postaci i kolorowych światów zbudowanych z użyciem niewielkiej liczby kolorów do klasycznych produkcji z lat 80. i 90. nawiązuje też przygrywająca w tle muzyka i charakterystyczne efekty dźwiękowe.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Mutant Mudds Deluxe: Odpowiednia dla każdego wieku.

Mutant Mudds Deluxe Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/Windows 7
WiiU
PC
PSV
PS3
Switch