Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2015, 13:20

autor: Góral

Rokh - powstaje symulator marsjańskiego kolonisty

Studio Darewise Entertainment zapowiedziało survivalową grę Rokh na komputery PC. Podczas zabawy wcielimy się w kolonistę, który trafił na Marsa. Współpracując z innymi osobami, będziemy starali się przeżyć w niegościnnym środowisku.

Studio Darewise Entertainment zapowiedziało grę Rokh na komputery PC. Obecnie nie dysponujemy zbyt wieloma informacjami na temat tej produkcji, ale z opisu zamieszczonego pod powyższym zwiastunem w serwisie YouTube wynika, że otrzymamy multiplayerową, survivalową produkcję sci-fi. Podczas zabawy wcielimy się w kolonistę, który przybył na Marsa, gdzie po prostu trzeba będzie przeżyć, wytwarzając niezbędne wyposażenie, budując schronienia itd. Kilka dodatkowych informacji zamieszczono w serwisie Blue’s News, skąd dowiedzieliśmy się, że w trakcie rozgrywki niezbędna ma być współpraca z innymi graczami, którzy razem mają stawiać czoła wszystkim przeciwnościom losu czekających na śmiałków na Czerwonej Planecie.

„Jedynymi rzeczami jakimi dysponują gracze w walce z głodem, pragnieniem, brakiem atmosfery i promieniowaniem, są kreatywność i współpraca” – czytamy w opublikowanym komunikacie.

Rokh – jeden ze szkiców koncepcyjnych. - Rokh - powstaje symulator marsjańskiego kolonisty - wiadomość - 2015-12-12
Rokh – jeden ze szkiców koncepcyjnych.
Rokh w skrócie:
  • Gatunek: survival
  • Deweloper: Darewise Entertainment
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: nieznana
  • Inne: w grze trafimy na Marsa, gdzie będziemy musieli współpracować z innymi kolonistami, by przetrwać na niegościnnej planecie

Ciekawie zapowiada się rozbudowany system craftingu, związany z wytwarzaniem budowli, robotyką czy też programowaniem. Bardzo ważne jest, że rozwiązania te zostaną zaprojektowane w ten sposób, by nie można było ich w pełni opanować samemu, co ma promować aspekty społecznościowe wśród kolonistów.

Rokh powstaje przy użyciu technologii Unreal Engine 4 i zaoferuje m.in. system dynamicznej pogody czy też różnice w ciśnieniu atmosferycznym, co oczywiście wpływać będzie na rozgrywkę. Gra obecnie znajduje się na bardzo wczesnym etapie prac, więc premiera raczej nie odbędzie się w przyszłym roku

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Rokh

Rokh