Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2015, 14:42

autor: Arantasar

Daggerfall na silniku Unity wydany. Na razie w wersji 0.1

Ukazała się pierwsza nietestowa odsłona odświeżonej wersji gry Daggerfall opartej na silniku Unity 3D. Tytuł charakteryzuje się odświeżoną grafiką przy zachowaniu części tekstur i innych plików. Produkcja, przygotowywana przez grupę DF Workshop, nie jest jeszcze w pełni grywalna.

Wydano pierwszą nietestową wersję odświeżonej edycji gry Daggerfall. - Daggerfall na silniku Unity wydany. Na razie w wersji 0.1 - wiadomość - 2015-12-12
Wydano pierwszą nietestową wersję odświeżonej edycji gry Daggerfall.

W oparciu o engine Unity 3D powstały takie tytuły jak Dreamfall: Chapters, Fallout Shelter, Hearthstone: Heroes of Warcraft, Pillars of Eternity czy Might and Magic X: Legacy. Daggerfall Unity to projekt grupy DF Workshop polegający na odtworzeniu na tym silniku gry The Elder Scrolls II: Daggerfall. Na początku roku zespół przygotował kompletny zestaw plików produkcji z 1996 roku, do wykorzystania w popularnym kodzie aplikacji, otwierając drogę do potencjalnego remake'u lub innych projektów w tym samym świecie. W ostatnim czasie ukazała się pierwsza nietestowa wersja odświeżonej edycji gry.

Daggerfall na silniku Unity wydany. Na razie w wersji 0.1 - ilustracja #2

Daggerfall Unity oznaczony numerem 0.1 zawiera cały obszar zatoki Iliac Bay oddzielającej południowe regiony High Rock od północnych wybrzeży Hammerfall. Gracz może wejść do każdego lochu i zwiedzić wszystkie miasta. W podziemiach znajdziemy zarówno losowych, jak i określonych z góry przeciwników, podobnie jak to miało miejsce w oryginale. Twórcom udało się zaimplementować system walki oraz konsolę, dzięki której skorzystamy z kodów i zmienimy podstawowe parametry rozgrywki. Zastosowano także moduły faz księżyca, dynamicznej zmiany krajobrazu oraz proceduralnego generowania chmur. Działa również system szybkiego zapisu. Co ważne, remake pozwala na rozpoczęcie gry z plików oryginalnego Daggerfalla, tak więc nic nie stoi na przeszkodzie, by kontynuować przygodę rozpoczętą przed laty, o ile tylko nie skasowaliśmy w tak zwanym międzyczasie swoich danych.

Daggerfall na silniku Unity wydany. Na razie w wersji 0.1 - ilustracja #3

Nie oznacza to jeszcze, że gra Daggerfall Unity jest w pełni grywalna. Brakuje wciąż takich istotnych elementów jak okno ekwipunku, system podnoszenia i zakładania uzbrojenia czy możliwość odpoczywania i regenerowania zdrowia. Kolejne wydania odświeżonej wersji mają sukcesywnie uzupełniać te luki.

Daggerfall na silniku Unity wydany. Na razie w wersji 0.1 - ilustracja #4

Odświeżona wersja gry Daggerfall do działania wymaga oryginalnego pierwowzoru. Na szczęście nie jest to problem, gdyż firma Bethesda w 2009 roku udostępniła go zupełnie za darmo z okazji 15-lecia serii The Elder Scrolls. Choć Daggerfall nie ma zbyt dużych wymagań i radzą sobie z nim nawet mikrokomputery, to jednak modyfikacja znacząco je podwyższa. Jeśli chodzi o minimalną konfigurację, to wystarczy nam sprzęt wyposażony w procesor Intel i3 (lub równoważny), karta grafiki obsługująca biblioteki DirectX 11 (lub OpenGL 3) z 1GB pamięci oraz 2 GB RAM. Natomiast zalecane wymagania sprzętowe to procesor Intel i5 (lub równoważny), karta grafiki GTX 660 (lub równoważna) z 2 GB pamięci oraz 4 GB RAM. Gra dostępna jest na komputerach osobistych działających na systemie operacyjnym z rodziny Windows lub Linux.

The Elder Scrolls II: Darggerfall to druga odsłona uznanej serii cRPG, której akcja toczy się w świecie Tamriel. Tytuł został wydany w 1996 roku i urzekał swobodą rozgrywki oraz olbrzymim światem. Obszar gry wynosił 161 tysięcy kilometrów kwadratowych, a przejście z jednego końca świata na drugi zajmowało dwa tygodnie rzeczywistego czasu. Produkcja, z powodu swojego ogromu, posiada mnóstwo błędów, przez co nazywana jest niepochlebnie Buggerfallem. Fabuła koncentruje się wokół żelaznego golema, Numidium, o którego kontrolowanie walczy kilka stronnictw i ras.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Elder Scrolls II: Daggerfall

The Elder Scrolls II: Daggerfall