Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 29 lipca 2021, 15:36

autor: Adrian Werner

Daggerfall Unity - nowa wersja projektu odświeżającego The Elder Scrolls 2

Ukazała się aktualizacja 0.11.6 do Daggerfall Unity, czyli projektu, który przenosi drugą część The Elder Scrolls na nowy silnik i ulepsza większość elementów gry.

Fanowska grupa Daggerfall Workshop ciężko pracuje nad unowocześnieniem drugiej części cyklu The Elder Scrolls. Najnowszym tego owocem stała się aktualizacja 0.11.6 do szalenie imponującego open-source’owego projektu Daggerfall Unity. Świeża wersja przynosi głównie poprawki błędów i ogólne ulepszenia rozgrywki.

The Elder Scrolls II: Daggerfall to prawdziwa klasyka, ale dzisiaj jest niemalże niegrywalna. Gra wciąż ma ogrom błędów, a do tego mocno się zestarzała pod względem grafiki i sterowania. Daggerfall Unity powstało, aby zaradzić tym problemom. Twórcy nawet nie próbowali ulepszać antycznej technologii, na której działa to RPG. Zamiast tego opracowali system, który odtwarza zawartość i mechanikę pierwowzoru na nowoczesnym silniku Unity.

Daggerfall Unity - nowa wersja projektu odświeżającego The Elder Scrolls 2 - ilustracja #1
Daggerfall Unity kompletnie odmienia grę.

Daggerfall Unity wymaga plików gry, ale nie jest to problemem, gdyż dawno temu udostępniono je za darmo. Autorzy nie ograniczyli się jedynie do odtworzenia całej zawartości pierwowzoru. Wykorzystali również dodatkowe możliwości Unity do mocnego ulepszenia tej klasyki. Przygotowali poprawiony interfejs, współczesne sterowanie za pomocą myszki i klawiatury oraz gruntownie przebudowaną grafikę, dodając nowoczesne efekty, przerabiając liczne elementy w otoczeniu na w pełni trójwymiarowe oraz upiększając wiele lokacji.

Jak można wywnioskować z numeru nowej wersji, Daggerfall Unity wciąż nie jest w pełni dopracowany i przed autorami jeszcze lata prac. Od dawna projekt jest już jednak na tak zaawansowanym etapie produkcji, że pozwala spokojnie przejść całą kampanię i wrażenia z tego są znacznie lepsze, niż gdybyście próbowali bawić się w oryginalne The Elder Scrolls II: Daggerfall.

  1. Oficjalna strona moda
  2. Daggerfall Unity - pobierz mod z naszego mirrora