Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2019, 12:00

Darmowe i odświeżone The Elder Scrolls 2: Daggerfall - alfa do pobrania

Prace nad modem Daggerfall Unity powoli dobiegają końca. Twórca odświeżonego The Elder Scrolls II: Daggerfall na silniku Unity udostępnił wersję alfa projektu, dodającą ostatnie kluczowe mechaniki z oryginalnej gry.

Odświeżony Daggerfall doczekał się wersji alfa. - Darmowe i odświeżone The Elder Scrolls 2: Daggerfall - alfa do pobrania - wiadomość - 2019-08-02
Odświeżony Daggerfall doczekał się wersji alfa.

Minęło sporo czasu od udostępnienia pierwszej grywalnej wersji moda Daggerfall Unity, przenoszącego klasyczną odsłonę serii The Elder Scrolls na silnik Unity. Jednak wygląda na to, że prace nad projektem powoli dobiegają końca. Gavin „Interkama” Clayton udostępnił wersję alfa modyfikacji, oznaczoną numerem 0.10. Prócz wprowadzenia rozmaitych poprawek dodaje ona m.in. zaklinanie dusz – ostatnią kluczową mechanikę z oryginału. Tym samym w Daggerfall Unity zaimplementowano już wszystkie najważniejsze elementy drugiego TES-a. Dodajmy, że od 2017 roku grę można już przejść od początku do końca.

Daggerfall Unity wymaga podstawowej wersji The Elder Scrolls II: Daggerfall. Pliki gry możecie pobrać za darmo m.in. z oficjalnej strony firmy Bethesda Softworks oraz sklepu GOG.com (w tym przypadku produkcję otrzymacie jako prezent przy zakupie dowolnej gry z serii). Mod pozwala też na przeniesienie plików zapisanych stanów gry z oryginalnej produkcji z poziomu menu. Samą modyfikację możecie pobrać ze strony projektu.

Twórcy wciąż mają wiele do zrobienia. - Darmowe i odświeżone The Elder Scrolls 2: Daggerfall - alfa do pobrania - wiadomość - 2019-08-02
Twórcy wciąż mają wiele do zrobienia.

Rzecz jasna, zamknięcie etapu prealfy nie oznacza końca prac. W grze wciąż brakuje pomniejszych, ale istotnych elementów, takich jak system wybierania klasy poprzez odpowiadanie na pytania czy klasyczny interfejs Daggerfalla. Zespół musi też doszlifować swoje dzieło, które – niczym oryginalnego Buggerfalla – wciąż dręczy sporo błędów, na przykład związanych z zadaniami. Tak więc, choć większość roboty twórcy mają za sobą, zapewne minie jeszcze sporo czasu, nim doczekamy się wersji beta, nie mówiąc już o pełnym wydaniu modyfikacji. To zresztą nie oznacza końca prac dla Interkamy – moder zamierza wspierać swoje dzieło po jego wydaniu, a w planach ma już następny projekt. Nie będzie to kolejny remake, lecz „coś oryginalnego i nieco osobistego”.