Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2013, 14:56

The Elder Scrolls Anthology ma dziś polską premierę

Od dzisiaj można kupić polską wersję The Elder Scrolls Anthology, czyli kolekcję gier spod znaku The Elder Scrolls. Wydanie składa się ze wszystkich tytułów wchodzących w skład popularnej serii, a także różnych dodatków, w tym głównie map. Cena: 219,90 zł.

Tak wyglądają wszystkie elementy kolekcjonerskiej The Elder Scrolls Anthology. - The Elder Scrolls Anthology ma dziś polską premierę - wiadomość - 2013-10-18
Tak wyglądają wszystkie elementy kolekcjonerskiej The Elder Scrolls Anthology.

Od dzisiaj fani serii The Elder Scrolls mogą zamawiać polską edycję kolekcjonerską zawierającą wszystkie dotychczas wydane gry spod tego znaku. Zbiór zatytułowany jest The Elder Scrolls Anthology, a jego wersja angielska jest dostępna dla graczy od 10 września. Antologię w polskiej wersji można kupić za 219,90 zł.

Warto podkreślić, że wraz ze starszymi grami z seriiAreną i Daggerfallemdołączone zostały emulatory DOS-u, które pozwolą odpalić je pod nowszymi systemami operacyjnymi. Gry znajdujące się w antologii są oczywiście w najnowszych wersjach i ze wszystkimi dodatkami. Dodatkowo w skład kolekcji wchodzą m.in. mapy kontynentu Tamriel i jego krain.

W kwestii wersji językowych polski wydawca antologii, firma Cenega pisze w informacji prasowej:

The Elder Scrolls Anthology ukaże się w wersji na komputery PC. The Elder Scrolls: Arena i The Elder Scrolls: Daggerfall dostępne będą w oryginalnej, angielskiej wersji językowej, The Elder Scrolls: Morrowind i The Elder Scrolls: Oblivion pozwolą wybrać między angielską i polską wersją językową (napisy), a The Elder Scrolls: Skyrim zaoferuje gwiazdorską obsadę polskiej wersji językowej (dubbing/napisy) oraz oryginalną, angielską ścieżkę dźwiękową do wyboru.

Pełna zawartość wydania:

1. Opakowanie w formie grubej księgi.

2. Mapa prowincji Cyrodiil.

3. Mapa wyspy Vvardenfell.

4. Mapa zatoki Iliac Bay.

5. Mapa prowincji Skyrim.

6. Mapa kontynentu Tamriel.

7. Płyta z grą The Elder Scrolls: Arena.

8. Płyta z grą The Elder Scrolls II: Daggerfall.

9. Płyta z grą The Elder Scrolls III: Morrowind.

10. Płyta z edytorem The Elder Scrolls Construction Set.

11. Płyta z dodatkiem The Elder Scrolls III: Tribunal.

12. Płyta z dodatkiem The Elder Scrolls III: Bloodmoon.

13. Płyty z grą The Elder Scrolls IV: Oblivion w wersji GOTY Deluxe.

14. Płyty z grą The Elder Scrolls V: Skyrim w wersji Legendary Edition.

The Elder Scrolls Anthology ma dziś polską premierę - ilustracja #3Historia serii The Elder Scrolls (w skrócie TES) sięga 1992 roku, kiedy studio Bethesda Softworks, zajmujące się do tej pory głównie grami sportowymi, rozpoczęło prace nad pierwszym tytułem z cyklu – The Elder Scrolls: Arena. Produkcja ta ukazała się dwa lata później na MS-DOS i zyskała wielu fanów, pomimo mieszanych recenzji. Główną przyczyną popularności okazało się wprowadzenie koncepcji otwartego świata, czyli takiego, w którym to gracz decydował, gdzie uda się jego postać i co zrobi w pierwszej kolejności. Kolejne gry z serii kontynuowały tę ideę, powielaną dzisiaj w wielu produkcjach.