Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2013, 16:41

autor: Ender

Kompozytor Jan A. P. Kaczmarek nawiązał współpracę z polskim studiem Dark Stork

Jan A. P. Kaczmarek, znany kompozytor filmowy oraz zwycięzca Oskara, nawiązał współpracę z debiutującym polskim studiem Dark Stork. Wraz z deweloperami będzie brał udział w powstaniu niesprecyzowanej jeszcze pecetowej produkcji, działającej na silniku Unreal Engine 4.

Kaczmarek od lat związany jest z Poznaniem - Kompozytor Jan A. P. Kaczmarek nawiązał współpracę z polskim studiem Dark Stork - wiadomość - 2013-10-18
Kaczmarek od lat związany jest z Poznaniem

Niezależne poznańskie studio deweloperskie Dark Stork, oficjalnie działające od marca tego roku, ogłosiło, że nawiązało współpracę z kompozytorem Janem A. P. Kaczmarkiem. Nazwisko to powinno być dobrze znane nie tylko zagorzałym kinomanom. Artysta skomponował muzykę do przeszło 20 obrazów filmowych, a za film Marzyciel jako jeden z nielicznych Polaków został nagrodzony w 2005 roku Oskarem, Złotym Globem oraz statuetką BAFTA. W Dark Stork Kaczmarek pełnić będzie rolę konsultanta artystycznego. Jak twierdzi:

Tworzenie muzyki do gry wideo będzie dla mnie wspaniałą przygodą i dużym wyzwaniem artystycznym. Dark Stork Studios ma ogromny potencjał i cieszę się na naszą współpracę. Doceniam również, że studio ma siedzibę w Poznaniu i jest pionierem w branży gier wideo w stolicy Wielkopolski, podobnie jak festiwal Transatlantyk w dziedzinie filmu i muzyki. Ufam, że wspólnie stworzymy niepowtarzalną jakość na światowym rynku rozrywki elektronicznej.

Deweloper pracuje obecnie nad pierwszym projektem, który tworzony jest z myślą o komputerach PC. Powstaje on na podstawie silnika Unreal Engine 4. Natura produkcji nie jest na razie znana, ale wkrótce ma zakończyć się wstępny etap prac nad jej prototypem. Zespół zapewnia, że ze swoimi grami chce celować w najwyższą półkę wysokobudżetowych produkcji AAA. W tej chwili studio zatrudnia około 30 osób.

  1. Oficjalna strona Dark Stork