Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2015, 15:00

autor: Kamil "Norton" Kubiczek

Wieści ze świata (DLC do Anno 2205, Minecraft: Story Mode, nowy tryb w GTA Online, zwolnienia w Red 5 Studios) 25/11/2015

Dziś piszemy m.in. o darmowym DLC do Anno 2205, premierze trzeciego epizodu Minecraft: Story Mode, nowym trybie w GTA Online i zwolnieniach w Red 5 Studios. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Anno 2205 – plany wydawnicze Ubisoftu

Z końcem lutego powinniśmy mieć już możliwość zagrania w pierwszy z dwóch dodatków wchodzących w skład przepustki sezonowej do gry Anno 2205Tundra. Co więcej, Ubisoft dołoży wkrótce koleją cegiełkę do swojej serii strategicznej, bowiem jeszcze przed premierą Tundry (a konkretnie w styczniu) graczom udostępnione zostanie darmowe DLC Wildwater Bay. Drugie rozszerzenie z przepustki sezonowej zwać się będzie Orbit, a więcej szczegółów na temat ich zawartości znajdziecie w naszym artykule.

Wieści ze świata (DLC do Anno 2205, Minecraft: Story Mode, nowy tryb w GTA Online, zwolnienia w Red 5 Studios) 25/11/2015 - ilustracja #1

Premiera trzeciego epizodu Minecraft: Story Mode

Telltale Games nie próżnuje – kolejny, trzeci już odcinek przygodówki Minecraft: Story Mode miał wczoraj swoją premierę. Epizod zatytułowano The Last Place You Look, a pierwsze recenzje wskazują, że dobry poziom wcześniejszych części został zachowany (Game Informer - 85/100, GameSpot - 80/100, więcej na serwisie Metacritic). Poniżej możecie zobaczyć jego zwiastun:

Nowy tryb w GTA Online

La Mesa Bridge, Zancudo Tunnel i Raton Crayne Bridge to trzy miejscówki w Grand Theft Auto Online, w których dostępny będzie nowy tryb – Running Back. Panowie z Rockstar Games opisują go jako pewien rodzaj sportu łączący elementy piłki nożnej i zderzaków. W tym przypadku w rolę piłki wcieli się tytułowy Runner – usadowiony za kierownicą Benefactora Panto, będzie miał za zadanie przedostać się w określony punkt autostrady. Z odsieczą przyjdzie mu samochodowa ekipa atakująca, która będzie oczyszczać mu drogę do celu, podczas gdy grupa broniąca za wszelką cenę będzie chciała uszkodzić dzielnego „biegacza”. Tryb przeznaczony jest dla 4-8 graczy i bardzo przypomina jedną z opcji rozgrywki znaną z serii Carmageddon.

Wieści ze świata (DLC do Anno 2205, Minecraft: Story Mode, nowy tryb w GTA Online, zwolnienia w Red 5 Studios) 25/11/2015 - ilustracja #3

Czystki kadrowe w Red 5 Studios

Smutne chwile przeżywają pracownicy Red 5 Studios, znanego przede wszystkim z gry Firefall. Zarząd firmy zdecydował się na restrukturyzację kadr, a zwolnionych zostało ponoć blisko 40 osób. Powody podjęcia owych drastycznych kroków nie są sprecyzowane – z jednej strony studio przebąkuje coś o nowej strategii i konieczności cięć, z drugiej strony zwolniony pracownik w anonimowej wypowiedzi stwierdza, że nie widać większej logiki w sprawie wyboru pracowników do odstrzału. Pełne wypowiedzi zainteresowanych stron znajdziecie tutaj.

Galeria obrazków

Na koniec przedstawiamy najnowsze obrazki z naszej galerii:

Galeria filmów

A także najnowsze filmy: