Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Devilian (PC)
OkładkaDevilian (PC)

Devilian PC

Osadzone w realiach fantasy RPG akcji, wzbogacone szeregiem elementów typowych dla produkcji MMO. Podczas rozgrywki wcielamy się w postaci ostatnich obrońców Aelkeina, czyli unikalnych bohaterów toczących krwawą walkę o uratowanie swojego świata przed upadłym bogiem.

RPG | fantasy | PvP | PvE | MMORPG | MMO | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Devilian Premiera PC

10grudnia2015

Steam

10grudnia2015

producent: PUBG Studios wydawca: Trion Worlds Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Devilian to wzbogacona o elementy MMO gra action RPG, która pierwotnie została ciepło przyjęta przez rynek w Korei Południowej oraz Tajlandii. Tytuł stworzony został z myślą o komputerach PC przez zespół Bluehole Ginno Games, natomiast jego wydaniem zajęła się firma Trion Worlds, mająca na swoim koncie między innymi takie gry jak RIFT oraz Defiance. Omawiana produkcja pozwala wcielić się w ostatnich obrońców Aelkeina, unikalnych bohaterów, którzy toczą krwawą walkę o uratowanie swojego świata przed upadłym bogiem.

Gra oferuje sporo elementów charakterystycznych dla produkcji sieciowych, w związku z czym gracze znajdą tu między innymi system craftingu, sporo różnych zadań do wykonania, opcje handlu, lochy, pełnoprawne miasta, gildie, opcjonalne sojusze czy różne zwierzęta, w tym wierzchowce. Tytuł zapewnia cztery klasy postaci do wyboru – Berserker, Evoker, Cannoneer oraz Shadowhunter. Każda z nich dysponuje innymi umiejętnościami, odmiennym wyposażeniem oraz piekielnymi mocami (uściślając, gracze moją sposobność przeistoczyć się w potężnego, skrzydlatego demona) stanowiącymi bardzo użyteczne narzędzie przeciwko wszelkiej maści oponentom. Trzy zaimplementowane drzewka rozwoju pozwalają zaś dostosować charakter rozgrywki do naszych preferencji. W grze znajdują się także zwiekszające moc naszej postaci talizmany, które opcjonalnie można łączyć, zyskując tym samym jeszcze potężniejsze amulety.

Gra posiada duży, otwarty świat, w którym znajdziemy zarówno bohaterów sterowanych przez sztuczną inteligencję, jak i innych grających. Zaimplementowana przez twórców mapa podzielona została na wiele odrębnych regionów, a każdy z nich stanowi samodzielną krainę. Dzięki zastosowaniu modelu rozgrywki online, gra pozwala na wykonywanie wybranych przez nas zadań lub na podążanie za przygotowanym przez twórców wątkiem fabularnym. W fikcyjnym świecie Devilian znajdziemy sporo potężnych bossów, z którymi najlepiej walczyć w trybie kooperacji z innymi graczami, bo zwiększa to nasze szanse na wygraną.

W omawianej produkcji obecne są standardowe dla tytułów z tego gatunku pojedynki w trybie PvP i mogą się one rozgrywać między dwiema drużynami liczącymi nawet po 20 postaci. Tytuł zapewnia też mechanizm inwazji, w ramach którego w pewnych miejscach na mapie otwierają się magiczne przejścia umożliwiające wrogom wtargnięcie do świata gry. W takich przypadkach gracze muszą ze sobą współpracować, aby szybko zażegnać śmiertelne niebezpieczeństwo. Autorzy zadbali również o umieszczenie w grze sporej ilości lochów, do których możemy wkroczyć wraz z grupą znajomych, a także rajdów umożliwiających skoordynowanie działań maksymalnie dziewięciu osób jednocześnie.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 81 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Devilian

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Devilian Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce 9800 GTX/Radeon 5670 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7/8/8.1/10 64-bit