Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2016, 10:15

autor: Movis

Pierwszy epizod Minecraft: Story Mode dostępny za darmo na Steam

The Order of the Stone, czyli pierwszy odcinek przygodówki Telltale Games w świecie Minecrafta, można od wczoraj nieodpłatnie pobrać w serwisie Steam. Z udostępnieniem darmowego epizodu związane jest także 50% zniżki na pierwszy sezon.

Firma Telltale Games kontynuuje kampanię promocyjną swoich tytułów. Po darmowym epizodzie Batman: The Telltale Games Series, w który można było zagrać w zeszłym miesiącu, twórcy postanowili w identyczny sposób umożliwić sprawdzenie Minecraft: Story Mode. Ponad miesiąc temu na stronie dewelopera pojawiła się informacja o nieodpłatnej dostępności wprowadzającej części gry na konsolach obecnej, jak i poprzedniej generacji, oraz w serwisach App Store, Google Play i Windows Store (wersja na Windows 10). Natomiast od wczoraj gracze PC-towi mogą połasić się na pierwszy odcinek tytułu na Steamie. Wystarczy kliknąć przycisk „pobierz demo” na stronie produktu.

Połączenie mechanizmów rozgrywki znanych z produkcji Telltale Games z charakterystycznym światem Minecrafta wyszło twórcom lepiej, niż można by się spodziewać. - Pierwszy epizod Minecraft: Story Mode dostępny za darmo na Steam - wiadomość - 2016-11-24
Połączenie mechanizmów rozgrywki znanych z produkcji Telltale Games z charakterystycznym światem Minecrafta wyszło twórcom lepiej, niż można by się spodziewać.

W pierwszym akcie epickiej przygody w kanciastym świecie Minecrafta gracz wciela się w Jesse (płeć bohatera ustalamy na początku zabawy), chcącego wraz z grupą przyjaciół wygrać konkurs budowniczy Enderconu. Podobnie jak w poprzednich jego edycjach, wesoła kompania będzie się musiała zmierzyć z rywalami z grupy Ocelotów, którzy nie zawsze grają czysto. Szybko jednak okazuje się, że bohater będzie miał dużo poważniejsze problemy niż niedoskonałości w konkursowej instalacji i zostanie wciągnięty w wir wydarzeń z zagubionymi świniami, podejrzanymi interesami w ciemnych alejkach, potworami zagrażającymi całemu miasteczku i tytułowym Zakonem Kamienia.

Gracze komputerowi, którzy czekali na odpowiedni moment do zakupu Minecraft: Story Mode trafili właśnie na idealny czas na podjęcie decyzji. Nie dość, że mogą wyrobić sobie własne zdanie o produkcji, nie muszą także wyczekiwać na wydanie kolejnych epizodów. Dodatkową zachętą może być 50% obniżka, dzięki której kompletny pięcioodcinkowy sezon pierwszy zakupić można za 11,49 euro (ok. 50 zł). W podobnej cenie (-25%; ok. 50 zł) dostępne jest także trzyodcinkowe rozszerzenie „adventure pass”, które otrzymało we wrześniu finałowy epizod. W planach twórców jest także wydanie pudełkowej wersji kompletnej przygody na konsole, mającej pojawić się na europejskich rynkach 28 listopada (na podobny fizyczny produkt na PC trzeba będzie poczekać nieco dłużej).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.