Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2016, 10:15

autor: Movis

Pierwszy epizod Minecraft: Story Mode dostępny za darmo na Steam

The Order of the Stone, czyli pierwszy odcinek przygodówki Telltale Games w świecie Minecrafta, można od wczoraj nieodpłatnie pobrać w serwisie Steam. Z udostępnieniem darmowego epizodu związane jest także 50% zniżki na pierwszy sezon.

Firma Telltale Games kontynuuje kampanię promocyjną swoich tytułów. Po darmowym epizodzie Batman: The Telltale Games Series, w który można było zagrać w zeszłym miesiącu, twórcy postanowili w identyczny sposób umożliwić sprawdzenie Minecraft: Story Mode. Ponad miesiąc temu na stronie dewelopera pojawiła się informacja o nieodpłatnej dostępności wprowadzającej części gry na konsolach obecnej, jak i poprzedniej generacji, oraz w serwisach App Store, Google Play i Windows Store (wersja na Windows 10). Natomiast od wczoraj gracze PC-towi mogą połasić się na pierwszy odcinek tytułu na Steamie. Wystarczy kliknąć przycisk „pobierz demo” na stronie produktu.

Połączenie mechanizmów rozgrywki znanych z produkcji Telltale Games z charakterystycznym światem Minecrafta wyszło twórcom lepiej, niż można by się spodziewać. - Pierwszy epizod Minecraft: Story Mode dostępny za darmo na Steam - wiadomość - 2016-11-24
Połączenie mechanizmów rozgrywki znanych z produkcji Telltale Games z charakterystycznym światem Minecrafta wyszło twórcom lepiej, niż można by się spodziewać.

W pierwszym akcie epickiej przygody w kanciastym świecie Minecrafta gracz wciela się w Jesse (płeć bohatera ustalamy na początku zabawy), chcącego wraz z grupą przyjaciół wygrać konkurs budowniczy Enderconu. Podobnie jak w poprzednich jego edycjach, wesoła kompania będzie się musiała zmierzyć z rywalami z grupy Ocelotów, którzy nie zawsze grają czysto. Szybko jednak okazuje się, że bohater będzie miał dużo poważniejsze problemy niż niedoskonałości w konkursowej instalacji i zostanie wciągnięty w wir wydarzeń z zagubionymi świniami, podejrzanymi interesami w ciemnych alejkach, potworami zagrażającymi całemu miasteczku i tytułowym Zakonem Kamienia.

Gracze komputerowi, którzy czekali na odpowiedni moment do zakupu Minecraft: Story Mode trafili właśnie na idealny czas na podjęcie decyzji. Nie dość, że mogą wyrobić sobie własne zdanie o produkcji, nie muszą także wyczekiwać na wydanie kolejnych epizodów. Dodatkową zachętą może być 50% obniżka, dzięki której kompletny pięcioodcinkowy sezon pierwszy zakupić można za 11,49 euro (ok. 50 zł). W podobnej cenie (-25%; ok. 50 zł) dostępne jest także trzyodcinkowe rozszerzenie „adventure pass”, które otrzymało we wrześniu finałowy epizod. W planach twórców jest także wydanie pudełkowej wersji kompletnej przygody na konsole, mającej pojawić się na europejskich rynkach 28 listopada (na podobny fizyczny produkt na PC trzeba będzie poczekać nieco dłużej).