Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2016, 13:28

autor: Movis

Batman: The Telltale Games Series – pierwszy epizod dostępny za darmo

Od dziś do 7 listopada można za darmo wypróbować grę Batman: The Telltale Games Series. Odpowiedzialne za produkcję studio Telltale Games udostępniło nieodpłatnie cały pierwszy epizod, zatytułowany Realm of Shadows, na PC i Androidzie.

W pierwszym epizodzie zabawimy się w kotka i… nietoperza. - Batman: The Telltale Games Series – pierwszy epizod dostępny za darmo - wiadomość - 2016-10-27
W pierwszym epizodzie zabawimy się w kotka i… nietoperza.

Studio Telltale Games postanowiło udostępnić za darmo fragment Batman: The Telltale Games Series. W ramach promocji możemy pobrać cały pierwszy epizod ze strony produktu w serwisie Steam, klikając przycisk „pobierz demo” po prawej stronie. Oferta dotyczy wyłącznie wersji PC i jest ograniczona czasowo. Można z niej skorzystać do 7 listopada.

Dotychczas w planowanym na pięć odcinków pierwszym sezonie Batmana ukazały się trzy części. Premiera najnowszej z nich, zatytułowanej New World Order, miała miejsce 25 października i podobno epizod kończy się w dość dramatyczny sposób. Wedle wcześniejszych zapowiedzi twórców, produkt miał zostać wydany w całości jeszcze w tym roku. Oznaczałoby to najprawdopodobniej publikację jednego odcinka na miesiąc, co może okazać się dla studia wyzwaniem.

Przyjmując cyniczny punkt widzenia, łatwo jest się domyślić powodów akcji marketingowej. Produkcja nie miała bowiem najlepszego startu na komputerach osobistych, a gracze wskazywali na liczne problemy techniczne, często uniemożliwiające zabawę. Dodatkowo nadal ok. 30% recenzji Steam jest negatywnych. I choć tytuł utrzymuje wysoką ogólną ocenę, w ostatnim miesiącu przybyło nieprzychylnych wypowiedzi, w dalszym ciągu skarżących się na nierozwiązane problemy sprzętowe. Fabuła nadal przyjmowana jest przez graczy bardzo ciepło, jednak niewielki odsetek z nich zwrócił uwagę na powracający „syndrom Telltale” – czyli na to, że większość podjętych przez nich wyborów nie ma za dużego wpływu na fabułę.

Niemniej jednak, każda chętna osoba może na własną rękę sprawdzić, czy nowość od Telltale warta jest inwestycji, co chwali się deweloperowi.

Batman: The Telltale Games Series – pierwszy epizod dostępny za darmo - ilustracja #2

Batman: The Telltale Games Series to kolejna epizodyczna gra przygodowa od studia Telltale Games. Tym razem gracze mogą się wcielić w samego króla nocy i pogromcę oprychów – Batmana. Fabuła traktuje o pierwszych krokach Bruce’a Wayne’a w kostiumie mrocznego rycerza, poznamy więc początki jego relacji z plejadą różnorodnych superzłoczyńców oraz dowiemy się o tym, jak zawiązywała się jego współpraca z policją Gotham i komisarzem Gordonem. W przerwach między momentami akcji, podczas których spuszczamy łomot zbirom w systemie QTE, stajemy także przed moralnymi dylematami, które ukształtują dalszą rozgrywkę.