Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 października 2016, 13:05

autor: Adrian Werner

Zombie Anarchy - żywe trupy od Gameloftu rozpoczęły podbój rynku mobilnego

Studio Gameloft wypuściło swój nowy mobilny projekt w postaci strategii Zombie Anarchy. Gra dostępna jest na systemy iOS, Android i Windows i dystrybuowana jest w modelu free-to-play.

Studio Gameloft udostępniło swój najnowszy mobilny projekt. Jest nim strategia Zombie Anarchy i zgodnie z tytułem, zajmujemy się w niej walką z żywymi trupami.

Akcja toczy się w niedalekiej przyszłości, gdzie wybuch epidemii zombie doprowadził do upadku ludzkiej cywilizacji. Nikt nie wie skąd pochodził wirus, ale nie brakuje śmiałków, którzy zaryzykują wszystko, aby poznać prawdę. Gracz obejmuje dowództwo nad grupą takich ocalałych. Mają oni większe ambicje niż tylko przetrwanie i dlatego udają się do opanowanego przez żywe trupy miasta w celu odkrycia, co wywołało apokalipsę.

Cała zabawa obraca się wokół kolekcjonowania ocalałych. Każdy z nich jest odrębnym bohaterem, z unikalnymi zdolnościami i własną biografią, którą powoli poznajemy podczas rozgrywki. Nasza grupa stacjonuje w bazie, gdzie przechowujemy surowce i stawiamy nowe struktury. To centrum dowodzenia regularnie jest obiektem ataków zombie oraz innych graczy, dlatego musimy je odpowiednio zabezpieczyć konstruując m.in. wieżyczki strzelnicze, miotacze ognia czy maszyny rażące prądem. Sami również możemy przeprowadzać inwazje na bazy innych użytkowników mające na celu wykradzenie ich zapasów.

Równie ważne jest wypuszczanie bohaterów na misje taktyczne. Podczas nich ręcznie dowodzimy niewielkimi grupami postaci muszącymi radzić sobie z hordami zombie. Dostępne są także specjalne wyzwania, w ramach których bawimy się strzelankową mini-gierką. Autorzy nie zapomnieli oczywiście o systemie rozwoju pozwalającym na ulepszanie umiejętności ocalałych oraz modernizowanie budynków w bazie.

Zombie Anarchy ukazało się w wersjach na systemy iOS, Android i mobilny Windows. Na wszystkich trzech platformach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Zombie Anarchy w App Store

Zombie Anarchy w Google Play

Zombie Anarchy w Windows Store