Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2016, 12:20

autor: Arantasar

Pierwszy sezon Batmana od Telltale Games w całości w tym roku?

Job Stauffer – szef działu komunikacji kreatywnej studia Telltale – w rozmowie z magazynem GamesMaster stwierdził, że pierwszy sezon gry Batman: A Telltale Games Series wyjdzie w całości jeszcze w tym roku. Dodał jednocześnie, że priorytetem deweloperów jest jakość, a plan wydawniczy może ulec zmianie.

Podczas rozmowy z magazynem GamesMaster, Job Stauffer – szef działu komunikacji kreatywnej studia Telltale – ujawnił, że cały pierwszy sezon gry Batman: A Telltale Games Series ukaże się jeszcze w tym roku. Ponieważ pierwsza część cyklu ma składać się z pięciu odcinków, oznaczałoby to najprawdopodobniej, że kolejne epizody będziemy otrzymywać co miesiąc.

Mroczny Rycerz wyruszy na łowy latem tego roku. - Pierwszy sezon Batmana od Telltale w całości w tym roku? - wiadomość - 2016-06-25
Mroczny Rycerz wyruszy na łowy latem tego roku.

Byłby to bardzo ambitny plan. Od 2011 roku tylko w wypadku gry The Walking Dead: Michonne - A Telltale Games Mini-Series udało się utrzymać takie tempo, a przecież chodziło wówczas jedynie o trzy odsłony. Jednocześnie wiemy, że studio Telltale pracuje ponadto nad trzema innymi tytułami – trzecim sezonem The Walking Dead, który ma rozpocząć się jeszcze w tym roku, kontynuacją Game of Thrones oraz niezapowiedzianą produkcją osadzoną w komiksowym uniwersum Marvela.

Jakiś czas po rozmowie Stauffer za pośrednictwem Twittera doprecyzował swoje stanowisko. Chociaż plan wydawniczy istotnie zakłada wydanie całego sezonu przed końcem roku, to jednak priorytetem studia jest jakość produkcji i jeśli będzie taka potrzeba, to firma liczy się z opóźnieniami. Jak napisał:

Zależy nam na stałym rytmie wydawniczym, ale naszym priorytetem jest najwyższa jakość. Zrobimy, co w naszej mocy!

Batman: A Telltale Games Series przedstawi wczesny okres działalności Mrocznego Rycerza. Będziemy mieli zatem dostęp do wszystkich najważniejszych gadżetów i technologii Batmana, jednak dla większości sił policji pozostaniemy niebezpiecznym mścicielem, którego należy aresztować. Z ujawnionych dotychczas informacji wiemy, że w grze pojawią się tacy bohaterowie jak Catwoman czy Carmine Falcone. Studio Telltale chce rozbudować profil psychologiczny głównego bohatera, dlatego dużo czasu spędzimy jako Bruce Wayne, a jednym z głównych wątków będzie wpływ utrzymywania podwójnej tożsamości na ciało i umysł protagonisty. Pierwszy epizod gry ma ukazać się latem tego roku. Platformy docelowe to komputery osobiste oraz niesprecyzowane jeszcze konsole i urządzenia mobilne, co w praktyce prawie na pewno oznacza PlayStation 4, Xboksa One oraz systemy iOS i Android.

Przy okazji warto dodać, że 2 września na ekrany polskich kin trafi film animowany Batman: Zabójczy żart. Sytuacja jest o tyle wyjątkowa, że regułą jest raczej wydawanie takich produkcji jedynie w formie DVD. Co więcej, obraz – z uwagi na liczne sceny przemocy – otrzymał kategorię wiekową 18+. Animacja jest oparta na klasycznym komiksie z 1988 roku pod tym samym tytułem, którego autorami są Alan Moore i Brian Bolland. Powieść graficzna przedstawia genezę postaci Jokera i przyczyny jego szaleństwa. Ważnym wątkiem jest również historia postrzelenia Barbary Gordon, córki komisarza Jamesa Gordona, która zostaje trwale sparaliżowana, przez co musi porzucić rolę Batgirl i zostaje Oracle (Wyrocznią). W rolę Jokera wciela się Mark Hamill, znany głównie z postaci Luke'a Skywalkera.