Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2016, 10:45

autor: Entelarmer

Telltale Games zdradza przybliżone terminy premiery Batmana i trzeciego sezonu The Walking Dead

Job J. Stauffer z firmy Telltale Games ujawnił na Twitterze, kiedy możemy się spodziewać premier dwóch kolejnych produkcji studia. Batman: A Telltale Game Series ukaże się latem, natomiast The Walking Dead: Season Three zadebiutuje pod koniec roku.

Firma Telltale Games powoli kończy swoje dotychczasowe serie. Jeszcze pod koniec zeszłego roku otrzymaliśmy ostatni odcinek wirtualnej Gry o tron, 26 kwietnia ukazał się finałowy epizod miniserii The Walking Dead: Michonne, a 7 czerwca zapoznamy się z zakończeniem fabularnego Minecraft: Story Mode. Tymczasem na horyzoncie jawią się już kolejne produkcje studia: drugi sezon wspomnianej adaptacji serialu Game of Thrones, Batman: A Telltale Game Series oraz trzeci sezon The Walking Dead: A Telltale Game Series – pierwszego dużego sukcesu amerykańskiego zespołu. O tych ostatnich wspomniał Job J. Stauffer, szef działu komunikacji w Telltale Games, na swoim Twitterze, podając przybliżone terminy premier obu gier. Wirtualne przygody Mrocznego Rycerza mają zadebiutować w okresie wakacyjnym, podczas gdy nowy sezon Żywych Trupów ukaże się dopiero pod koniec roku. W tej samej wiadomości Stauffer przypomniał też, że do tegorocznej edycji imprezy E3 został zaledwie tydzień, co mogłoby wskazywać na ujawnienie na targach kolejnych informacji, być może łącznie z dokładnymi datami wydania tych tytułów.

Telltale Games zdradza przybliżone terminy premiery Batmana i trzeciego sezonu The Walking Dead - ilustracja #1
Z przygodówkowym Batmanem zapoznamy się w przeciągu kilku najbliższych miesięcy.

O obu produkcjach wiemy niewiele więcej niż to, że mają zaoferować znacznie lepszą oprawę audiowizualną, m.in. dzięki przystosowaniu wyłącznie do pecetów i konsol ósmej generacji. Akcja trzeciego sezonu The Walking Dead od Telltale ma rozgrywać się kilka lat później i tym samym zrównać się z wydarzeniami przedstawionymi w bieżących wydaniach komiksu. Pojawi się też więcej nawiązań do nich, aczkolwiek nie zabraknie też bohaterki poprzednich sezonów – Clementine. Również Batman: A Telltale Game Series zaczerpnie garściami z komiksów o Mrocznym Rycerzu, oferując stylistykę wzorowaną na dziełach najsłynniejszych rysowników komiksowych przygód Batmana (w tym Grega Capullo i Neala Adamsa). W grze pokierujemy nie tylko Człowiekiem Nietoperzem, ale i jego cywilnym wcieleniem, Bruce’em Wayne’em, a wybory dokonywane pod jedną z tych postaci przełożą się na rzeczywistość drugiej.

Telltale Games zdradza przybliżone terminy premiery Batmana i trzeciego sezonu The Walking Dead - ilustracja #2
Na spotkanie z nieco starszą Clementine przyjdzie nam poczekać do końca roku.
Telltale Games zdradza przybliżone terminy premiery Batmana i trzeciego sezonu The Walking Dead - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach