Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2016, 13:47

Wieści ze świata (Starbreeze / Cinemaware, TES Online, Minecraft: Story Mode, SUPERHOT, Star Citizen, Battlefield 1) 1/6/2016

Dziś piszemy o przejęciu przez Starbreeze marek firmy Cinemaware, debiucie dodatku Dark Brotherhood do The Elder Scrolls Online na PC, dacie premiery szóstego epizodu Minecraft: Story Mode, pierwszym DLC do SUPERHOT i wersji VR tej gry, braku Star Citizena na E3 2016 oraz o terminie ujawnienia pierwszego gameplayu z Battlefielda 1. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Starbreeze kupiło markę Cinemaware i jej gry (Wings i inne)

Znane głównie z cyklu PayDay Starbreeze zainwestowało 525 tysięcy euro, by przejąć markę Cinemaware i wszystkie serie gier, które ma na koncie owa historyczna firma, święcąca triumfy w latach 80. XX wieku. Mowa tu o klasykach takich jak Wings czy Defender of the Crown. Nowy właściciel zamierza korzystać z nabytków „selektywnie w wewnętrznej produkcji Starbreeze i zewnętrznych interesach wydawniczych”, ale na razie zdradzono tylko jeden konkretny przejaw tego użytku – doświadczenia VR tworzone z myślą o kinach IMAX (za pomocą technologii StarVR). A oto pełna lista marek nabytych przez Starbreeze:

 • Defender of the Crown
 • Wings
 • The King of Chicago
 • Sinbad and the Throne of the Falcon
 • Lords of the Rising Sun
 • Rocket Ranger
 • It Came from the Desert
 • Antheads: It Came from the Desert II
 • S.D.I.
 • TV Sports: Basketball
 • TV Sports: Baseball
 • TV Sports: Boxing
 • TV Sports: Football
 • TV Sports: Hockey
Źródło obrazka: Indie Retro News
Źródło obrazka: Indie Retro News

The Elder Scrolls Online – debiut Dark Brotherhood na PC

Studio ZeniMax Online wypuściło na komputerach osobistych czwarty dodatek do gry MMORPG The Elder Scrolls Online, zatytułowany Dark Brotherhood. W rozszerzeniu zwiedzamy Złote Wybrzeże (zachodni rejon prowincji Cyrodiil) i dołączamy do tytułowego Mrocznego Bractwa – gildii zabójców znanej z poprzednich odsłon serii The Elder Scrolls. DLC jest darmowe dla graczy opłacających miesięczny abonament ESO Plus, reszta musi nabyć je za 2000 koron w ESO Crown Store (równowartość 68 zł lub mniej, zależnie od wielkości kupowanych paczek wirtualnej waluty). Na konsolach PlayStation 4 i Xbox One Dark Brotherhood wyjdzie 14 czerwca.

Minecraft: Story Mode – szósty epizod wyjdzie 7 czerwca

Studio Telltale Games ujawniło, że szósty epizod przygodówki Minecraft: Story Mode, zatytułowany A Portal to Mystery (wstępna część trylogii stanowiącej dokładkę po pierwszym sezonie), zadebiutuje 7 czerwca na wszystkich docelowych platformach sprzętowych, czyli PC, X360, PS3, XOne, PS4, iOS i Androidzie. Tym razem Jessemu i jego przyjaciołom przyjdzie stawić czoła apokalipsie zombie. Twórcy zdradzili też – za pośrednictwem poniższego zwiastuna – że w nowym odcinku wystąpią gościnnie znani youtuberzy, grający swoje minecraftowe alter ego.

SUPERHOT – wersja VR na Oculus Rift i darmowe DLC

Łódzcy deweloperzy zdradzili nieco planów na przyszłość dotyczących wypuszczonej trzy miesiące temu innowacyjnej strzelanki SUPERHOT. Gra doczeka się za jakiś czas darmowego DLC, które wprowadzi nowe poziomy i rozszerzy mechanikę zabawy. Ponadto wyszło na jaw, że zapowiedziana w lutym wersja VR najprawdopodobniej zostanie udostępniona tylko posiadaczom gogli Oculus Rift.

Star Citizen nie pojawi się na E3 2016

Studio Cloud Imperium Games poinformowało – za pośrednictwem serwisu Game Informer – że wyczekiwany symulator kosmiczny Star Citizen nie zostanie zaprezentowany na tegorocznych targach E3 (ani w ramach konferencji PC Gaming Show, ani w innej formie). Natomiast możemy spodziewać się tej gry na sierpniowej imprezie gamescom.

Battlefield 1 – pierwszy multiplayerowy gameplay 12 czerwca

Firma Electronic Arts ujawniła, że pierwszy gameplay z zapowiedzianej niecały miesiąc temu strzelanki Battlefield 1 zostanie pokazany 12 czerwca o godzinie 23:00 (czasu polskiego), tuż po zakończeniu konferencji „elektroników” na imprezie EA Play (stanowiącej zastępstwo dla wystąpienia firmy na targach E3). W ramach wydarzenia Battlefield Squads zobaczymy transmitowany na żywo zapis rozgrywki z 64-osobowego trybu multiplayer, w której wezmą udział gwiazdy serwisów Twitch i YouTube oraz goście specjalni.

Wieści ze świata (Starbreeze / Cinemaware, TES Online, Minecraft: Story Mode, SUPERHOT, Star Citizen, Battlefield 1) 1/6/2016 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej