Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPS4XONEWiiU
Okładka Soul Axiom (PC)

Soul Axiom

Przygotowana przez studio Wales Interactive pierwszoosobowa gra logiczno-przygodowa, będąca duchową kontynuacją produkcji o nazwie Master Reboot.

Logiczne | FPP | elementy przygodowe | eksploracyjne

Okładka Soul Axiom (PC)

data premiery gry:

29lut2016

PC

7cze2016

PS4

8cze2016

XONE

29wrz2016

WiiU
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Soul Axiom to pierwszoosobowa przygodowa gra logiczna na PC, PS4 itd.. Produkcja powstała w studiu Wales Interactive, znanym miłośnikom elektronicznej rozrywki z takich projektów jak Master Reboot (którego opisywany tytuł jest duchowym spadkobiercą), Gravity Badgers oraz Infinity Runner.

Fabuła

Akcja Soul Axiom rozgrywa się w przyszłości. Ludzie masowo wgrywają swoje dusze na serwer Elysia – jeden z najważniejszych wynalazków ludzkości. W nim bowiem śmierć przestaje mieć znaczenie, a wszystkie fantazje i marzenia stają się rzeczywistością. Problem w tym, że w przypadku kierowanego przez nas bohatera coś poszło nie tak i po przejściu na drugą stronę nie wie on absolutnie nic – ani kim jest, ani jak i dlaczego się tu znalazł. Naszym zadaniem będzie więc odkrywanie kawałek po kawałku historii podopiecznego.

Mechanika

Rozgrywka w Soul Axiom na PC, PS4 itd. opiera się na dwóch elementach – eksploracji oraz rozwiązywaniu zagadek. Z racji, że akcja produkcji toczy się w cyfrowym, nieograniczonym świecie, trafiamy do prawdziwie odrealnionych lokacji – od dziwnego, świecącego lasu, przez świątynie, aż po futurystyczne miejsce przywodzące na myśl film Tron. Łącznie deweloperzy przygotowali 40 unikalnych map, w których czeka na nas ponad 100 łamigłówek, opierających się głównie na fizyce i manipulowaniu elementami otoczenia. To jednak nie wszystko, gdyż podczas rozgrywki zdobywamy rozmaite moce, przydające się w późniejszych etapach, a nasze działania wpływają na zakończenie przygody. Wszystko to zapewnia ponad 20 godzin zabawy.

Kwestie techniczne

Soul Axiom na PC, PS4 itd. wyróżnia się przede wszystkim atrakcyjnym stylem graficznym. Na uwagę zasługuje także bogata ścieżka dźwiękowa, składająca się z pięćdziesięciu klimatycznych utworów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Soul Axiom

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
PS4
XONE
WiiU