Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOSPCWiiU
Okładka Year Walk (iOS)

Year Walk

Year Walk to opracowana przez zespół Simogo gra przygodowa oparta na kanwie starych szwedzkich legend.

Przygodowe | FPP | horror | elementy logiczne | 2D | eksperymentalne/artystyczne

Okładka Year Walk (iOS)

producent: Simogo

wydawca: Simogo

Strona oficjalna

data premiery gry:

20lut2013

iOS

6mar2014

PC

17wrz2015

WiiU

Year Walk to przygodówka autorstwa szwedzkiego studia Simogo. Produkcja pierwotnie ukazała się w 2013 roku na urządzenia mobilne z systemem iOS, a następnie została przeniesiona na pecety z licznymi ulepszeniami i zmianami.

Fabuła gry pełnymi garściami czerpie ze szwedzkiego folkloru. Głównym bohaterem jest młody mężczyzna mieszkający w niewielkiej XIX-wiecznej wiosce. Nie jest on pewny szczerości uczuć swojej wybranki, więc aby uzyskać odpowiedź na dręczące go pytania w ostatni dzień roku udaje się na tytułowy marsz przez pokryty śniegiem las. Według tradycji osoby, które tego dokonają mają szanse zyskać przychylność żyjących między drzewami nadnaturalnych istot i tym samym poznać prawdę.

Gra jest stuprocentową przygodówką. Nie ma w niej żadnych sekwencji zręcznościowych i zamiast tego cała zabawa polega na eksplorowaniu przypominającego labirynt lasu oraz rozwiązywaniu zagadek. Łamigłówki nie należą do łatwych i podczas rozgrywki dobrym pomysłem jest własnoręczne zapisywanie wszystkich wskazówek, jak również rozrysowywanie mapy, uławiającej nie pogubienie się między drzewami.

Pecetowa wersja Year Walk nie jest jedynie prostą konwersją z urządzeń mobilnych. Zamiast tego wydanie to zostało gruntownie przerobione, tak aby dobrze pasowało do specyfiki tej platformy. Pierwowzór w pomysłowy sposób wykorzystywał ekran dotykowy i akcelerometr. Dlatego twórcy nie tylko opracowali nowy system sterowania, ale również głęboko zmodyfikowali wiele zagadek. Część z nich została wręcz usunięta i zastąpiona przez zupełnie nowe łamigłówki. Niektóre zmiany są tak duże, że wymusiły stworzenie dodatkowych lokacji.

Simogo zadbało także o spore ulepszenia w zakresie grafiki. Pierwowzór był śliczny, ale znacznie większe ekrany monitorów spowodowały, że autorzy musieli dodać gęstsze opady śniegu, mgłę i inne efekty, oraz rozszerzyć pole widzenia, gdyż w przeciwnym razie sceny mogłyby wydawać się zbyt puste. Ponadto edycji mobilnej towarzyszyła oddzielna aplikacja zawierająca dodatkowe informacje o fabule oraz kilka wskazówek odnośnie niektórych zagadek. Na pecetach wszystkie te materiały zostały wprowadzone do samej gry jako wirtualny poradnik.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 1241 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Year Walk

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Year Walk

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GT 640 lub lepsza)
  • 1100 MB HDD
  • Windows XP/Vista(SP2)/7/8
Czekając na pierwszy śnieg - godne polecenia mobilne gry zimowe
Czekając na pierwszy śnieg - godne polecenia mobilne gry zimowe

wiadomość9 grudnia 2015

W najnowszym krótkim przeglądzie gier mobilnych polecamy trzy produkcje, które łączy wykorzystanie tematyki zimowej.

Year Walk - mobilny przebój doczeka się wersji pecetowej
Year Walk - mobilny przebój doczeka się wersji pecetowej

wiadomość20 grudnia 2013

Przygodówka Year Walk, czyli jedna z najlepszych mobilnych gier ostatnich dwunastu miesięcy, zostanie przeniesiona na pecety. Wersja komputerowa zaoferuje sporo zmian oraz ulepszeń i trafi do sprzedaży w przyszłym roku.

PC
iOS
WiiU