Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 grudnia 2015, 13:29

Czekając na pierwszy śnieg - godne polecenia mobilne gry zimowe

W najnowszym krótkim przeglądzie gier mobilnych polecamy trzy produkcje, które łączy wykorzystanie tematyki zimowej.

Powoli zbliża się połowa grudnia, a śniegu za oknami jak nie było tak nie ma. Co gorsza, prognozy pokazują, że mamy małe szanse na białe święta. Zamiast wpatrywać się w niebo z nadzieją warto swój głód zimy zaspokoić grami mobilnymi. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie trzech godnych uwagi i pełnych śniegu produkcji. Jeśli macie jakiś własnych faworytów to podzielcie się nimi w komentarzach.

Dudeski

Zaczynamy od czegoś klasycznego, czyli sportów narciarskich. W Dudeski wcielamy się w nieszczęśnika pędzącego na złamanie karku po zboczu potężnej góry. Piszemy „nieszczęśnika”, gdyż bohater nie robi tego z miłości do tej dyscypliny. Znacznie mocniejszą motywację zapewnia mu goniąca go lawina. Co gorsza, na generowanej losowo trasie roi się od przeszkód i pułapek. Możemy nawet nadziać się na wściekłe yeti.

Dudeski to gra należąca do gatunku endless, więc naszym zadaniem jest oczywiście pokonanie jak największego dystansu. W czasie rozgrywki regularnie gromadzimy ulepszenia i poznajemy nowe skróty, a zabawę urozmaica absurdalna atmosfera, pełna zabawnych komediowych wstawek. Produkcja wyśmienicie realizuje standardy swojego gatunku, a do tego, w przeciwieństwie do większości konkurencji pozbawiona jest mikropłatności. Dotyczy to nawet wydania na Androida, które możemy pobrać za darmo.

Year Walk

Osobom mającym ochotę na coś bardziej ambitnego polecamy Year Walk. To przygodówka utytułowanego studia Simogo, pełnymi garściami czerpiąca ze skandynawskiego folkloru. Fabuła obraca się wokół tytułowej tradycji, według której ludzie chcący poznać odpowiedzi na dręczące ich pytania w ostatni dzień roku udają się na długi spacer przez zasypany śniegiem las, mając nadzieję, że duchy wyjawią im prawdę i udzielą rady.

Year Walk to klasyczna przygodówka, więc zabawę spędzamy na eksplorowaniu świata i rozwiązywaniu zagadek. W przeciwieństwie do większości mobilnych przedstawicieli tego gatunku, gra jest bardzo trudna i najlepiej jest prowadzić dziennik, gdzie będziecie zapisywali znalezione wskazówki. Najmocniejszą stroną produkcji są jednak klimat i wspaniała fabuła o zaskakująco smutnym zakończeniu. Do tego podczas zabawy możemy się sporo nauczyć o skandynawskich wierzeniach i legendach.

Niestety, Year Walk nie doczekało się wersji na Androida, ale osoby nie posiadające urządzeń z iOS-em mogą zagrać w wydanie pecetowe, które posiada tak niskie wymagania, że ruszy praktycznie na każdym komputerze.

Winter Fugitives

Ostatnią zimową grą, którą chcemy Wam polecić jest Winter Fugitives. To nietypowa skradanka zrealizowana w konwersji endless, w której gracz kieruje zbiegiem, próbującym uciec z więzienia. Podczas zabawy musimy oczywiście unikać wykrycia przez strażników, a w ostateczności pozbawiać ich po cichu życia. Jeśli zbierzemy po drodze odpowiednią ilość złota to będziemy mogli skorzystać także z opcji przekupienia wroga.

Gracza cały czas goni przesuwający się w górę ekran, więc nigdy nie ma czasu na zbyt długie zastanawianie się nad kolejnym ruchem. Aby to wszystko działało sprawnie autorzy musieli uprościć mechanizmy skradankowe – strażnicy praktycznie posługują się tylko wzrokiem. Dodatkową zaletą jest szeroki zestaw ulepszeń oraz możliwość odblokowania różnych postaci. Wszystko to w sumie składa się na udaną zręcznościówkę, która oferuje coś bardzo rzadko spotykanego w gatunku endless – świeże pomysły.