Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2015, 13:25

autor: Adrian Werner

Penumbra: Twilight of the Archaic, The Sum, MediEvil: Hero of Gallowmere i inne najlepsze modyfikacje

W najnowszym przeglądzie modów omawiamy projekty do takich gier jak Amnesia: The Dark Descent, The Elder Scrolls V: Skyrim, Fallout Tactics, Mount & Blade: Warband, StarCraft II, The Dark Mod oraz Half-Life 2.

Penumbra: Twilight Of The Archaic to jeden z najlepszych modów, jakie kiedykolwiek powstały z myślą o grze Amnesia: The Dark Descent. - Penumbra: Twilight Of The Archaic, The Sum, MediEvil: Hero of Gallowmere i inne najlepsze modyfikacje - wiadomość - 2015-12-09
Penumbra: Twilight Of The Archaic to jeden z najlepszych modów, jakie kiedykolwiek powstały z myślą o grze Amnesia: The Dark Descent.

Witajcie w kolejnej odsłonie naszego cyklu omawiającego najciekawsze mody wypuszczone w ostatnich tygodniach.

Gry akcji

Mody do Half-Life 2

Black Mesa: Communications Detour - Penumbra: Twilight Of The Archaic, The Sum, MediEvil: Hero of Gallowmere i inne najlepsze modyfikacje - wiadomość - 2015-12-09
Black Mesa: Communications Detour

Zaczynamy od moda Black Mesa: Communications Detour do Half-Life 2: Episode Two. To sporych rozmiarów dodatkowa mapa do modyfikacji Black Mesa, której akcja toczy się pomiędzy misjami Surface Tension i Forget About Freeman. Historia zaczyna się, gdy polujący na Gordona Freemana żołnierze wyłączają wieżę komunikacyjną. Naszym zadaniem jest jej ponowna aktywacja, gdyż tylko w ten sposób wznowimy kontakt z naukowcami uwięzionymi w kompleksie Lambda.

 1. Black Mesa: Communications Detour - pobierz
Rebelution - Penumbra: Twilight Of The Archaic, The Sum, MediEvil: Hero of Gallowmere i inne najlepsze modyfikacje - wiadomość - 2015-12-09
Rebelution

Z kolei Rebelution to modyfikacja do Half-Life 2, która oferuje potyczki multiplayer, toczone pomiędzy dwiema grupami graczy. Akcja rozgrywa się w alternatywnej wersji uniwersum Half-Life, gdzie ludzkości udało się odkryć cybertechnologię, zapewniającą supermoce. Pierwsze prototypy są obiecujące i ruch oporu liczy, że pozwolą one pokonać imperium Combine. Te jednak nie zamierza na to pozwolić i wysyła swoje elitarne oddziały z misją zniszczenia centrum badawczego ludzkości.

W trakcie meczu zadaniem strony ludzkiej jest obrona bazy. W osiągnięciu tego celu pomaga możliwość teleportowania się na krótkie dystanse uzyskana dzięki wspomnianym cyberwczepom. Natomiast siły Combine muszą zniszczyć centrum dowodzenia. Ta grupa nie posiada supermocy, ale za to dysponuje lepszym arsenałem, w tym automatycznymi wieżyczkami strażniczymi, jak również może wzywać wsparcie.

 1. Rebelution - pobierz
Uncertainty Principle - Penumbra: Twilight Of The Archaic, The Sum, MediEvil: Hero of Gallowmere i inne najlepsze modyfikacje - wiadomość - 2015-12-09
Uncertainty Principle

Warto także wspomnieć o modzie Uncertainty Principle do Half-Life 2: Episode Two. Jest to dopracowana mini-kampania, pozwalająca na wcielenie się w znanego z podstawowej wersji Gordona Freemana. Akcja zaczyna się, gdy na kryjówkę ruchu oporu atak przypuszczają siły Combine. Bohater zostaje zmuszony do ucieczki w las. Niestety, oddziały wrogów ruszają w pościg, a co gorsza lokalna fauna również nie spocznie, dopóki nie dopadnie Freemana.

Mod zawiera cztery obszerne rozdziały o wysokiej jakości wykonania, ze starannie opracowanymi sekwencjami walki, okazjonalnymi zagadkami oraz bardzo ładną grafiką.

 1. Uncertainty Principle - pobierz

Przygody do The Dark Mod

The Rats Triumphant - Penumbra: Twilight Of The Archaic, The Sum, MediEvil: Hero of Gallowmere i inne najlepsze modyfikacje - wiadomość - 2015-12-09
The Rats Triumphant

W ostatnich tygodniach ukazało się także wiele dobrych przygód do darmowej skradanki The Dark Mod, takich jak:

 1. The Rats Triumphant - gracz wciela się w szlachcica, który dawno temu porzucił swój arystokratyczny ród i rozpoczął żywot zwykłego mieszczanina. Akcja zaczyna się kilka tygodni po tym, jak Kościół objął kwarantanną całą dzielnicę miasta, twierdząc, że stała się ona siedliskiem sił nieczystych. Nasz bohater od tego dnia co noc jest dręczony koszmarami sennymi i zdaje sobie sprawę, że nie ustaną one dopóki nie uda się do rodzinnego domu. Problem w tym, że znajduje się on w samym środku kwarantanny.
 2. The Golden Skull - to przygoda pozwalająca na wcielenie się w młodego mężczyznę, który z głową pełną marzeń przybył do miasta wraz z narzeczoną imieniem Emily. Niestety, na miejscu nie udało mu się znaleźć dobrej pracy i jeśli coś się nie zmieni, to wkrótce oboje dołączą do zastępów bezdomnych. Los uśmiecha się jednak, gdy Emily dostaje pracę jako służąca w rezydencji Lorda Mosforta. Nie zarabia na tyle, aby wystarczyło na utrzymanie dwóch ludzi, ale kierowany przez nas młodzieniec uznaje, że jest to idealna okazja do obrabowania szlachcica. Zwłaszcza jeden przedmiot budzi jego zainteresowanie – legendarna złota czaszka. Jeśli uda mu się ją ukraść i sprzedać, to wraz ze swoją ukochaną nigdy więcej nie zaznają już biedy.
 3. Dead Drunk - gracze wcielają się w bogatego mieszczanina, który urządził z czterema przyjaciółmi popijawę i dla draki wszyscy przebrali się za pogan. Zabawa była przednia i bohater upił się do nieprzytomności. Jego koledzy postanowili spłatać mu figla – zapakowali go do trumny i zostawili. Niestety, nie przewidzieli, że ktoś może ją zgarnąć i zanieść do prawdziwego grobowca i co gorsza, miejsce to okazało się opanowane przez niespokojne dusze umarłych. Naszym zadaniem jest przetrwanie i znalezienie drogi ucieczki.
 4. Spring Cleaning - w tej krótkiej przygodzie zostajemy wynajęci przez zamożnego mieszczanina. Naszym zadaniem jest dotrzeć do jego domu, odnaleźć we wnętrzu cztery cenne obrazy, a następnie je wynieść. Nasz zleceniodawca nie jest w stanie zrobić tego osobiście, gdyż podczas wiosennych porządków odkrył, że jego rezydencja jest nawiedzona i uciekł z przerażenia.
 5. Thief’s Remorse - opowiada o doświadczonym złodzieju, który podczas ostatniego zlecenia ukradł bezcenną koronę z prastarego grobowca. Nie przewidział jednak, że miejsce to zamieszkują potężne upiory. Teraz zmarli dają my prosty wybór – albo odniesie zdobycz na miejsce, albo zamienią jego życie w piekło na Ziemi

Eternal War: Shadows of Light do Quake

Penumbra: Twilight Of The Archaic, The Sum, MediEvil: Hero of Gallowmere i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #6

Pomimo dwóch dekad na karku pierwsza część Quake wciąż może liczyć na wsparcie moderów. Najnowszym tego przejawem jest Eternal War: Shadows of Light, czyli totalna konwersja, która przenosi akcję w realia fantasy. Gracz wciela się w wojownika przedzierającego się przez pełne demonów krainy w celu uratowania duszy potępionego dziecka. Na przejście czeka siedemnaście potężnych poziomów w trybie kampanii. Dostępny jest także multiplayer. Twórcy podmienili praktycznie każdy elementy gry. Nowe są typy broni i wrogów, lokacje, tekstury oraz efekty dźwiękowe. Wszystkim tym możemy bawić się ze standardowego widoku FPP lub włączyć kamerę umieszczoną za plecami bohatera.

Warto dodać, że dzięki temu, że kod źródłowy Quake uzyskał status open source, autorzy moda mogli uczynić swoje dzieło całkowicie samodzielną produkcją, która nie potrzebuje do działania podstawowej wersji gry.

 1. Eternal War: Shadows of Light – pobierz

Haunted Nukem do Duke Nukem 3D

Penumbra: Twilight Of The Archaic, The Sum, MediEvil: Hero of Gallowmere i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #7

Innym klasykiem, który ostatni otrzymał nowe mody jest Duke Nukem 3D. Projekt Haunted Nukem to nowa mini-kampania dla pojedynczego gracza, utrzymana w rzadko widywanym w modach do tej gry klimacie horroru.

Całość toczy się w przedziwnej krainie niczym z koszmaru sennego, gdzie trafili wszyscy zamordowani przez Duke’a obcy. W jakiś sposób udało im się ściągnąć tam bohatera i teraz spróbują się na nim zemścić. Projekt oferuje duże i dopracowane poziomy oraz masę nowych elementów graficznych.

 1. Haunted Nukem - pobierz

Doom:the Tei-Tenga Incident

Penumbra: Twilight Of The Archaic, The Sum, MediEvil: Hero of Gallowmere i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #8

Wyśmienicie prezentuje się także mod Doom:the Tei-Tenga Incident do Doom, który jest próbą stworzenia kampanii opartej na tzw. Biblii Dooma. Był to dokument napisany w 1992 roku przez pracownika studia id Software Toma Halla. Zawierał on wszystkie pomysły związane z pierwszą odsłoną serii, ale większość z nich uległa zmianie lub została porzucona w ostatecznej wersji gry.

Doom:the Tei-Tenga Incident stanowi realizację oryginalnej wizji Toma Halla. Obejmuje ona m.in. cztery grywalne postacie, znacznie bardziej rozbudowaną warstwę fabularną oraz liczne zagadki. Wszystkim tym możemy się cieszyć w nowej kampanii, w której żadne mapy i misje nie są kopiami tych z oryginalnej gry.

 1. Doom:the Tei-Tenga Incident - pobierz

Extra Extra High Setting do Metal Gear Solid V

Penumbra: Twilight Of The Archaic, The Sum, MediEvil: Hero of Gallowmere i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #9

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain oficjalnie nie wspiera modów, ale to nigdy nie było w stanie powstrzymać oddanych fanów. Dzięki temu otrzymaliśmy niedawno Extra Extra High Setting, czyli projekt, który umożliwia włączenie ekstremalnie wysokich ustawień graficznych, bardziej zaawansowanych niż maksymalne dostępne w menu gry. Osiągnięto to głównie poprzez mocne zredukowanie obniżenia jakości efektów, systemu oświetlenia, tekstur i modeli na dalszych dystansach. Ponadto aktywowano wygładzanie krawędzi FXAA.

Oczywiście, takie zmiany pociągają za sobą bardzo duży wzrost wymagać sprzętowych.

 1. Extra Extra High Setting - pobierz

VisualV do Grand Theft Auto V

Penumbra: Twilight Of The Archaic, The Sum, MediEvil: Hero of Gallowmere i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #10

Warto także zwrócić uwagę na moda VisualV do Grand Theft Auto V. To modyfikacja graficzna, mająca uczynić grę ładniejszą. Twórcy zmienili system pogodowy i usunęli z niego brzydki efekt aberracji chromatycznej. Zwiększyli dystans wyświetlania źródeł światła, poprawili efekt soczewki i dodali ruchomy księżyc, w realistyczny sposób zmieniający pozycję w trakcie nocy.

Ulepszono także wygląd mgły i chmur, zwiększono rozdzielczość odbić w wodzie, poprawiono cienie pod samochodami i dodano efekt drżenia powietrza pod wpływem wysokich temperatur. Ponadto przerobiono kolorystykę, tak że cały świat wydaje się żywszy.

 1. VisualV – pobierz

Gry RPG

Mody do Fallout 4

Enhanced Wasteland Preset - Penumbra: Twilight Of The Archaic, The Sum, MediEvil: Hero of Gallowmere i inne najlepsze modyfikacje - wiadomość - 2015-12-09
Enhanced Wasteland Preset

Powoli rozkręca się społeczność moderska wokół gry Fallout 4. Wkrótce zajmiemy się tym bardziej dokładnie, a na razie chcemy tylko polecić kilka pierwszych projektów:

 1. Enhanced Wasteland Preset to wersja Sweet FX specjalnie dopasowana przez do potrzeb gry Fallout 4. Projekt ulepsza grafikę, manipulując kolorystyką i systemem oświetlenia, tworząc atrakcyjny efekt końcowy. Dzięki modyfikacji wirtualny świat staje się pełen żywych oraz jasnych kolorów i nie sprawia już wrażenia wyblakłego jak w podstawowej wersji gry.
 2. Fallout 4 Config Tool to prosta, ale bardzo przydatna aplikacja, pozwalająca modyfikować wiele elementów gry. Dostępne opcje obejmują m.in. szerokość pola widzenia (FOV), ustawienia myszki, włączenie ograniczenia maksymalnej ilości wyświetlanych klatek, aktywację obsługi padów czy wyłączenie wyświetlania intra. Wszystkie te opcje są bardzo przydane i pozwalają graczom dopasować grę do własnych preferencji. Ponadto program umożliwia nadanie plikom ini. atrybutu „tylko od odczytu”. W rezultacie wszystkie dokonane zmiany w ustawieniach są permanentne i nie musimy się obawiać, że gra samodzielnie przywróci oryginalne ustawienia startowe.
 3. ENB Series - znana modyfikacja autorstwa Borisa Vorontsova doczekała się wersji pod Fallout 4. Jest to przeróbka wizualna, która zmienia liczne element oprawy graficznej, jej efektów, kolorystyki i shaderów, tak aby gra wyglądała bardziej realistycznie i ponuro, tracąc lekko kreskówkowy styl pierwotnej wersji.

MediEvil- Hero of Gallowmere do The Elder Scrolls V: Skyrim

Penumbra: Twilight Of The Archaic, The Sum, MediEvil: Hero of Gallowmere i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #12

Wspaniałym pomysłem i bardzo dobrym wykonaniem może pochwalić się mod MediEvil- Hero of Gallowmere do The Elder Scrolls V: Skyrim. Projekt odtwarza na silniku tego RPG-a cztery pierwsze poziomy z przygodowej gry akcji MediEvil, wydanej w 1998 roku na pierwszą generację konsoli PlayStation. Całość starcza na 2-3 godziny zabawy.

Gracze wcielają się w zmarłego rycerza, który w Halloween zostaje wskrzeszony i musi stoczyć walkę z siłami zła. Całość jest mocno humorystyczna, świetnie wykonana i oferuje sporo ciekawych zagadek .

 1. MediEvil- Hero of Gallowmere - pobierz

The Sum do Fallout Tactics

Penumbra: Twilight Of The Archaic, The Sum, MediEvil: Hero of Gallowmere i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #13

Ukazało się także pierwsze demo The Sum, czyli projektu, który ma szanse stać się największym modem do Fallout Tactics: Brotherhood of Steel. Modyfikacja przenosi akcję w postapokaliptyczną przyszłość, gdzie do niemal całkowitej zagłady cywilizacji doprowadziła suma wszystkich najgorszych katastrof – ekologicznych, społecznych, technologicznych i wojennych. Niedobitki zorganizowały się w nowe nacje, rządzone ideałami anarchistycznymi i plemiennymi.

Mod koncentruje się na fabule i odgrywaniu ról. Walka wciąż się zdarza, ale rzadziej niż w standardowym Fallout Tactics. Zamiast tego większość problemów musimy rozwiązać poprzez rozmowy i manipulację otoczeniem. Produkcja kładzie duży nacisk na aspekty survivalowe. Wprowadzono masę nowych umiejętności (m.in. polowanie oraz podróżowanie na dalekie dystanse) oraz systemy głodu, przyrządzania żywności i tworzenia obozowisk.

Całość jest mocno nieliniowa i gracz ma bardzo duży wpływ na przebieg fabuły. Ponadto wprowadzono globalny system sztucznej inteligencji, zwiększający realizm decyzji podejmowanych przez innych ludzi oraz zwierzęta.

Wszystko to zbudowano w oparciu o masę nowych elementów graficznych. Nowe są także interfejs i soundtrack.

 1. The Sum - pobierz

Mody do Mount & Blade: Warband

Sands of Faith - Penumbra: Twilight Of The Archaic, The Sum, MediEvil: Hero of Gallowmere i inne najlepsze modyfikacje - wiadomość - 2015-12-09
Sands of Faith

Spośród wielu nowych dużych projektów mogą także wybierać fani Mount & Blade: Warband:

 1. 1860s Old America – ten mod przenosi akcję gry w realia Dzikiego Zachodu. Całość nastawiona jest głównie na samotną zabawę, ale nie zabrakło także opcji rozgrywek wieloosobowych. Przygotowano nawet tryb kooperacyjny. Twórcy podmienili większość elementów graficznych, w tym tekstury, obiekty i postacie. Do tego cała mapa została zaprojektowana od nowa i gęsto zapełniona miasteczkami, wioskami oraz czekającymi na wypełnienie zadaniami. Mocne modyfikacje spotkały także mechanizmy rozgrywki. Wprowadzono również wiele typów broni palnej i rozbudowano elementy RPG. Wszystko to wykonane zostało z dużym przywiązaniem do detali i realizmu historycznego, obejmującego takie elementy jak frakcje, uzbrojenie czy mundury.
 2. Sands of Faith to potężny projekt dla pojedynczego gracza drobiazgowo odtwarzający okres Wypraw Krzyżowych. Mod oferuje nową mapę i osiem grywalnych frakcji, zarówno chrześcijan, jak i muzułman. To tego autorzy przygotowali zatrzęsienie własnych elementów graficznych, prezentujących wyraźnie wyższy poziom niż te z podstawowej wersji gry. Aby dobrze oddać specyfikę Wypraw Krzyżowych wprowadzono także sporo zmian do mechanizmów rozgrywki. Pojawił się rozbudowany system dyplomacji, bitwy morskie oraz opcję toczenia pojedynków i brania udziału w turniejach rycerskich. Przerobiono sposób rekrutowania jednostek oraz umożliwiono graczowi dołączenie do armii jak rycerz. Warto dodać, że oczkiem w głowie zespołu moderskiego był realizm historyczny i mod imponuje przywiązaniem do detali.
 3. The Conquerors of Coultchorn – to kolejny mod przeznaczony wyłącznie do zabawy w trybie dla pojedynczego gracza. Przenosi on akcję do nowej krainy fantasy nazwanej Coultchorn. Jest ona od stu lat miejscem wielkiej wojny pomiędzy małymi frakcjami i zadaniem gracza jest zjednoczenie ich wszystkich, siłą lub dyplomacją, w jedno potężne imperium. Jest to konieczne, gdyż wrogie mocarstwa wkrótce zamierzają przypuścić atak na Coultchorn. Projekt oferuje nową dużą mapę, na której rywalizuje ze sobą sześć dużych frakcji i masa mniejszych grup. Każda frakcja ma własne drzewka technologiczne i unikalne jednostki w armii. W porównaniu z podstawową wersją gry zwiększono znaczenie handlu i dyplomacji, a cały projekt kładzie duży nacisk na aspekt fabularny, w tym zwłaszcza historię krainy.

Is Alive do Diablo II: Lord of Destruction

Penumbra: Twilight Of The Archaic, The Sum, MediEvil: Hero of Gallowmere i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #15

Is Alive to modyfikacja do Diablo II: Lord of Destruction, która ma na celu generalne odświeżenie gry i zmianę wielu jej elementów, tak aby weterani mogli powrócić do zabawy bez uczucia znużenia. Projekt wprowadza osiemdziesiąt nowych potworów, a wszystkie pozostałe zostały znacząco wzmocnione. Pojawiają się także superbossowie. W sumie powoduje to wyraźny wzrost poziomu trudności.

Ponadto do aktu drugiego wprowadzono trzy dodatkowe lokacje, a na końcu kampanii czekają nowe lochy zlokalizowane w wymiarze piekielnym. Te podziemia mają 16 pięter, a każde jest znacznie większym wyzwaniem niż poprzednie. Mod oferuje także przerobiony system craftingu, dodaje 28 opcjonalnych zadań pobocznych, jak również zmienia lekko klimat świata na mroczniejszy.

 1. Is Alive - pobierz

Strategie

Starcraft: Mass Recall

Penumbra: Twilight Of The Archaic, The Sum, MediEvil: Hero of Gallowmere i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #16

Jednym z najciekawszych modów ostatnich miesięcy okazało się Starcraft: Mass Recall do StarCraft II: Heart of the Swarm. To potężny projekt, który odtwarza na silniku drugiej części kampanie z pierwszego StarCrafta, jak również dodatku Brood War. Zrekonstruowano wszystkie misje, postacie, jednostki, frakcje i mapy, a wszystko to wykonano na poziomie porównywalnym z kreacjami ludzi ze studia Blizzard. Co więcej, nie zapomniano nawet o misjach z dema, które nie znalazły się w pełnej wersji.

Jednocześnie wszystkie te elementy zostały lekko przerobione, podobnie jak zbalansowanie. Dzięki temu całość doskonale pasuje do specyfiki rozgrywki w StarCraft II.

 1. Starcraft: Mass Recall - pobierz

Supreme Mech Commander do Supreme Commander: Forged Alliance

Penumbra: Twilight Of The Archaic, The Sum, MediEvil: Hero of Gallowmere i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #17

Supreme Mech Commander to mod do Supreme Commander: Forged Alliance, który przenosi akcję do uniwersum Battletech, znanego z takich gier jak MechWarrior, Mech Commander czy MechAssault. Projekt koncentruje się na odtworzeniu znanych z pierwowzóru frakcji, w tym głównie różnego rodzaju mechów. Wszystkie one posiadają te same statystyki, co w stołowej grze bitewnej, która zapoczątkowała tę markę. W modyfikację możemy się bawić samotnie rozgrywając pojedyncze bitwy przeciwko sztucznej inteligencji lub spróbować sił w trybie multiplayer.

 1. Supreme Mech Commander - pobierz

Conflict on Chiron do Sid Meier’s Civilization IV: Beyond the Sword

Penumbra: Twilight Of The Archaic, The Sum, MediEvil: Hero of Gallowmere i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #18

Ukazała się także nowa wersja moda Conflict on Chiron do Sid Meier’s Civilization IV: Beyond the Sword. Projekt przenosi akcję w realia science-fiction, pozwalając toczyć wojny za pomocą futurystycznych technologii oraz przenieść konflikt także na orbitę. Twórca przygotował masę nowych modeli, jednostek, technologii oraz frakcji, a wszystko to bardzo mocno odmienia przebieg rozgrywki w porównaniu z podstawową wersją. Wiele z tych elementów zostało zainspirowanych rozwiązaniami z Sid Meier’s Alpha Centauri.

 1. Conflict on Chiron - pobierz

Hybrid Modern Day Scenario do Darkest Hour

Penumbra: Twilight Of The Archaic, The Sum, MediEvil: Hero of Gallowmere i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #19

Hybrid Modern Day Scenario to modyfikacja do Darkest Hour, która pozwala bawić się w czasach współczesnych. Rozgrywkę możemy zacząć od 23 marca 2003 roku i kontynuować przez wiele kolejnych dekad. Gra odtwarza rzeczywiste wydarzenia, ale pozwala także zasymulować prawdopodobną przyszłość, a nawet wziąć udział w III wojnie światowej.

Aby to wszystko działało autor mocno przerobił mapę strategiczną i nacje, zmienił technologie, kultury oraz typu armii, jak również kompletnie przebudował zbalansowanie rozgrywki.

 1. Hybrid Modern Day Scenario - pobierz

Pozostałe gry

Przygody do Amnesia: The Dark Descent

Penumbra: Twilight Of The Archaic - Penumbra: Twilight Of The Archaic, The Sum, MediEvil: Hero of Gallowmere i inne najlepsze modyfikacje - wiadomość - 2015-12-09
Penumbra: Twilight Of The Archaic

Powodów do narzekań nie mają takze fani Amnesia: The Dark Descent. Z najnowszych modów właszcza godne polecenia są:

 1. Penumbra: Twilight Of The Archaic - to wspaniały projekt będący kontynuacją równie udanego moda Penumbra: Necrologue i stanowiący prolog opowiedzianej tam historii. Zgodnie z tytułem, akcja toczy się w uniwersum z wcześniejszej serii studia Frictional Games, czyli cyklu Penumbra. Mod opowiada o losach dwójki naukowców pracujących w tajnej bazie wybudowanej głęboko pod skutą lodem powierzchnią Grenlandii. Ośrodek ten powołano w celu odkrycia sekretów technologii zaginionych cywilizacji. Podczas krótkiej kampanii możemy wziąć udział w tragicznych wydarzeniach, jakie doprowadziły do śmierci wszystkich pracowników placówki, którą zwiedzaliśmy w Penumbra: Necrologue.
 2. I Got Invited - krótka fanowska przygoda dla pojedynczego gracza. Historia zaczyna się, gdy zostajemy zaproszeni na wykwitną kolację zorganizowaną dla bogatych i dobrze sytuowanych mężczyzn. Po przybyciu na miejsce okazuje się, że była to pułapka i zostajemy zmuszeni walczyć o życie.

Alien Removal do Alien: Isolation

Penumbra: Twilight Of The Archaic, The Sum, MediEvil: Hero of Gallowmere i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #21

Na koniec omawiania nowości proponujemy mod Alien Removal do Alien: Isolation. To projekt dla osób, które zachwyciło wykonanie map w grze i chciałyby je w spokoju pozwiedzać. Mod usuwa z gry Obcego, tym samym pozwalając na swobodą i nieśpieszną eksplorację, umożliwiającą w pełni docenienie kunsztu projektantów poziomów pracujących w studiu Creative Assembly. Warto dodać, że mod neutralizuje tylko Obcego. Ludzie i Androidy wciąż mogą zabić gracza.

 1. Alien Removal - pobierz

Klasyki

Privateer 2 Unofficial Patch

Penumbra: Twilight Of The Archaic, The Sum, MediEvil: Hero of Gallowmere i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #22

Czekając na premierę Star Citizen warto sobie przypomnieć wcześniejsze dokonania braci Roberts. Jeśli najdzie Was ochota na powrót do Privateer 2 to konieczne skorzystajcie z moda Unofficial Patch. Zgodnie z tytułem, projekt pełni rolę nieoficjalnej aktualizacji, ogólnie ulepszającej i unowocześniającej grę. Usunięto wiele pozostawionych przez oryginalnych deweloperów błędów, poprawiono obsługę myszki i stabilność dźwięku oraz usunięto przeplot w filmikach. Dodano także opcję grania bez płyt, poprzez umożliwienie skopiowania ich całej zawartości na dysk twardy.

 1. Privateer 2 Unofficial Patch – pobierz

Duke Hard do Duke Nukem 3D

Penumbra: Twilight Of The Archaic, The Sum, MediEvil: Hero of Gallowmere i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #23

Ostatnim klasykiem, którego chcemy Wam przypomnieć jest Duke Hard do Duke Nukem 3D. To nowa kampania dla pojedynczego gracza, zainspirowana pierwszą częścią filmowego cyklu Szklana pułapka. Zawiera ona siedemnaście dopracowanych map, osadzonych wewnątrz wielkiego wieżowca opanowanego przez kosmitów.

Projekt wykorzystuje wiele nowych elementów graficznych, ale jednocześnie pozostaje wierny stylowi podstawowej wersji gry.

 1. Duke Hard - pobierz