Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWiiUPCPS3
Okładka Master Reboot (WiiU)
OkładkaMaster Reboot (WiiU)

Master Reboot

Master Reboot to przygodowo-logiczna gra, w której wspomnienia odgrywają kluczową rolę. Gra polega na eksploracji 30 zróżnicowanych lokacji, takich jak wesołe miasteczko, mroczny cmentarz czy plansza przypominająca świat komputerowy w grach z serii Tron.

Przygodowe | FPP | horror | elementy logiczne | eksploracyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Master Reboot Premiera

29paź2013

PC

4mar2014

PS3

24lip2014

WiiU

Gry podobne do Master Reboot

Call of Duty: Black Ops II

ZombiU

007 Legends

Master Reboot to połączenie gry przygodowej i logicznej okraszone elementami charakterystycznymi dla horroru, przedstawione w perspektywie pierwszoosobowej. Za produkcję odpowiada studio Wales Interactive, które wcześniej stworzyło pomniejsze produkcje, takie jak: Stride Files: The Square Murder, DJ Space czy Jack Vs Ninjas.

Akcja rozgrywa się w enigmatycznym świecie, w którym śmierć nie jest zakończeniem żywotu, gdyż ludzkość znalazła sposób, aby sprawić, że dusza pozostanie nieśmiertelna. Wynaleziono technologię pozwalającą przenieść wspomnienia z umysłu na serwery „w chmurze”. Umożliwia to odtworzenie najszczęśliwszych momentów z życia każdego człowieka, aż po samo dzieciństwo, oraz ich zachowanie w celu zabezpieczenia przyszłości.

To samo miało się stać z umysłem naszego bohatera, ale coś poszło nie tak jak powinno. Obudził się on w wirtualnym świecie, nie pamiętając, kim jest ani jak się tu znalazł. Celem wysiłków gracza jest poznanie swojej tożsamości i odkrycie tego, co się stało. W poszukiwaniu szczątków wspomnień przeszkadza nam antywirus, który próbuje wymazać kod naszego umysłu, uznając go za anomalię i nieprawidłowość w działaniu „serwera dusz”.

Każda „chmura” jest wypełniona dryfującymi wyspami przetrzymującymi wspomnienia ludzi, które wyglądają jak miasto albo wioska. W tym intrygującym miejscu gracz może zainwestować w wybrany dom dla swojej duszy. W wyniku tego serwer generuje przestrzeń pełną dawnych wspomnień lub tylko tych, które bohater pragnie zachować. Odtwarzając kawałek po kawałku swoją historię, cieszymy się pięknymi momentami, ale także stawiamy czoła demonom przeszłości. Twórcy, projektując ten surrealistyczny obraz, wzorowali się przede wszystkim na produkcji LucasArtsu – Day of the Tentacle.

Gra polega na eksploracji 30 zróżnicowanych lokacji, takich jak wesołe miasteczko, mroczny cmentarz czy plansza przypominająca świat komputerowy w grach z serii Tron. Przemierzamy tajemnicze, wręcz niekończące się labirynty naszego „zdigitalizowanego” umysłu. Autorzy określili tytuł jako psychologiczną przygodówkę z elementami logicznymi, więc rozgrywka sprowadza się w dużej mierze do wykonania coraz trudniejszych łamigłówek oraz odkrywania kolejnych sekretów mistycznego świata.

Master Reboot cechuje się intrygującą oprawą wizualną o lekko rysunkowym charakterze. Równie zróżnicowana jest klimatyczna ścieżka dźwiękowa, która buduje niesamowity nastrój w trakcie eksploracji tego nieszablonowego uniwersum.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,4 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Master Reboot

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Master Reboot Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7
PC
PS3
WiiU