Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2016, 16:16

autor: Góral

SUPERHOT doczeka się wersji VR

Polska strzelanka logiczna SUPERHOT doczeka się nie tylko wersji na konsolę Xbox One, ale także edycji przeznaczonej dla urządzeń wirtualnej rzeczywistości - poinformowali deweloperzy na Kickstarterze.

SUPERHOT doczeka się wersji VR - ilustracja #1

Dwa dni temu na komputerach osobistych zadebiutowała wyczekiwana polska gra niezależna SUPERHOT. W kolejce czeka jeszcze wersja na konsolę Xbox One, która ma ujrzeć światło dzienne w przeciągu kilku najbliższych tygodni. To jednak nie wszystko, nad czym obecnie pracuje ekipa SUPERHOT Team. Studio poinformowało bowiem na Kickstarterze, że oprócz edycji na sprzęt Microsoftu, zamierza przystosować swój tytuł dla urządzeń VR. Niestety nie wiemy, którym goglom firma się przygląda, nie znamy też żadnych szczegółów takowego wydania. Zapewniono jedynie, że SUPERHOT w rzeczywistości wirtualnej będzie bardzo zabawne. Na razie musimy jednak cieszyć się zwykłym wydaniem PC-towym, które kupicie w Polsce w cenach zaczynających się od około 63 zł (wersja pudełkowa).

SUPERHOT w skrócie:
  • Gatunek: logiczna strzelanka
  • Deweloper: SUPERHOT Team
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne, VR
  • Data premiery: 25 lutego 2016 roku (PC)

SUPERHOT to ciekawa strzelanka logiczna, w której musimy zmierzyć się z licznymi przeciwnikami na kilkudziesięciu poziomach. Zabawa nie polega jednak na bezmyślnym wypluwaniu kolejnych pocisków z lufy pistoletu, gdyż w trakcie rozgrywki czas płynie tylko wtedy, kiedy się poruszamy, co zmusza nas do rozważnego wykonywania kolejnych posunięć.

Produkcja zebrała bardzo dobre opinie w growych mediach, w tym także i u nas. W swojej recenzji Dariusz stwierdził, że:

„Swoim ciekawym podejściem do strzelanin i świetnie zrealizowaną zabawą czasem deweloperzy pozytywnie mnie zaskoczyli. Sama gra może nie jest w każdym aspekcie idealna, ale na pewno jest HOT!”

Ogólnie większość recenzentów bardzo pochlebnie wyraża się o polskiej produkcji, a narzekania kierowane są głównie w stronę krótkiej kampanii. Brak ten nadrabiają za to dodatkowe tryby oraz wciągająca i pomysłowa rozgrywka. Krótko pisząc, warto dać SUPERHOT szansę.