Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchXONEPS4
Okładka Furi (PC)
OkładkaFuri (PC)

Furi

Opracowana przez francuskie studio The Game Bakers dynamiczna gra akcji, z systemem walki wzorowanym na japońskich produkcjach hack-and-slash. Akcja Furi toczy się w oryginalnej krainie fantasy, a gracze wcielają się w rolę wojownika, próbującego uciec z olbrzymiego więzienia.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | Xbox Game Pass | EA Play

Furi Premiera

5lip2016

PC PS4

2gru2016

XONE

11sty2018

Switch

Furi to wydana na platformę PC, PS4 itd. dynamiczna gra akcji, z systemem walki wzorowanym na japońskich produkcjach hack-and-slash pokroju serii Devil May Cry czy Bayonetta. Projekt opracowało znane z serii Squids oraz mobilnej bijatyki Combo Crew francuskie studio The Game Bakers.

Fabuła.

Akcja Furi toczy się w nietypowej krainie fantasy, pełnej przedziwnych istot i oryginalnej architektury. Gracze wcielają się w wojownika próbującego uciec z olbrzymiego więzienia. Na drodze ku wolności stają mu jednak strażnicy, których trzeba pokonać w celu zdobycia noszonych przez nich kluczy.

Na początku kampanii gracz otrzymuje jedynie skrawki wiedzy o świecie oraz bohaterze i dopiero w trakcie rozgrywki poznaje koleje elementy, które krok po kroku ujawniają całą opowieść.

Mechanika

Kierowany przez gracza bohater zajmuje się głównie walką za pomocą broni palnej i miecza. System potyczek jest stuprocentowo zręcznościowy i oferuje duży wybór ataków oraz możliwość łączenia ich w kombosy. Pomiędzy bitwami zajmujemy się eksploracją. W tych sekcjach poznajemy historię świata oraz otrzymujemy możliwość zdobycia cennych wskazówek, które pozwalają na odkrycie słabych punktów wrogów.

Co ciekawe, w Furi nigdy nie walczymy z wieloma przeciwnikami jednocześnie. Wszystkie potyczki mają postać pojedynków jeden na jednego. Każdy z nieprzyjaciół jest odrębną postacią, dysponującą własnym wyglądem i stylem walki oraz dorównującą umiejętnościami kierowanemu przez nas bohaterowi. Kampania ma więc postać długiego ciągu starć z bossami.

Kwestie techniczne

W dostępnym na platformę PC, PS4 itd. Furi ciekawie prezentuje się także oprawa audiowizualna. Celem autorów było uczynienie z każdego napotkanego strażnika unikalnej postaci. Dlatego do opracowania wyglądu wrogów zatrudniony został Takashi Okazaki, czyli ojciec serii Afro Samurai. Natomiast opracowanie warstwy muzycznej powierzono artystom z francuskiej sceny elektro, wśród których znalazł się Carpenter Brut.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 145 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Furi

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Furi Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 3.4 GHz/AMD Phenom II X4 3.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650/Radeon R7 250 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7/8/10
PC
PS4
XONE
Switch