Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2016, 19:02

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Blisko 21 milionów subskrybentów PlayStation Plus. Lipcowa oferta usługi (Furi i inne)

Sony poinformowało, że abonament PlayStation Plus opłaca w tej chwili blisko 21 milionów osób. Poznaliśmy również lipcową ofertę usługi, w której znajdą się gry takie jak Saints Row: Gat out of Hell, premierowe Furi, Paragon i Call of Juarez: Bound in Blood.

Liczba subskrybentów usługi PlayStation Plus wzrosła dwukrotnie od stycznia ubiegłego roku, osiągając pułap 20,8 miliona użytkowników. Informacja ta została podana podczas konferencji Sony IR, na prezentacji prowadzonej przez Andrew House'a, szefa firmy Sony Interactive Entertainment. Biorąc pod uwagę ostatnie informacje na temat sprzedaży PlayStation 4, oznacza to, że blisko połowa użytkowników tej konsoli opłaca w tej chwili abonament PlayStation Plus. Wynik ten jest z pewnością ogromnym sukcesem dla Sony, które po raz pierwszy zaprezentowało PlayStation Plus w 2010 roku. Oczywiście zainteresowanie usługą wynika przed wszystkim z zablokowanego dostępu rozgrywek multiplayer na PlayStation 4 dla osób, które nie zdecydują się na zakup abonamentu.

Na oficjalnym blogu PlayStation pojawiły się informacje o lipcowej ofercie dla subskrybentów PlayStation Plus. Posiadacze PlayStation 4 otrzymają ubiegłoroczne Saints Row: Gat Out of Hell, a także premierowy i widowiskowy hack'and'slash Furi. Właściciele PS Vity będą mogli ściągnąć gry Oreshika: Tainted Bloodlines oraz Prince of Persia: Revelations. Pierwsza z nich to jRPG, które na Zachodzie pojawiło się w ubiegłym roku, druga to kolejna odsłona popularnego cyklu platformówek, która pierwotnie zadebiutowała na PSP w 2005 roku. Na PlayStation 3 czekać będzie na nas Fat Princess oraz Call of Juarez: Bound in Blood, a więc dzieło polskiego studia Techland z 2009 roku.

Dodatkowym bonusem jest wcześniejszy dostęp do wersji beta gry MOBA Paragon na PlayStation 4. Od piątego lipca gracze będą mogli ściągnąć grę, a także otrzymają dostęp do zestawu Starter Pack, zawierającego różnego rodzaju wirtualne przedmioty ułatwiające start z tym tytułem.

 1. Oficjalna strona internetowa usługi PlayStation Plus

Lipcowa oferta PlayStation Plus:

 1. Saints Row: Gat Out of Hell (PS4)
 2. Furi (PS4)
 3. Prince of Persia: Revelations (PSP, PS Vita)
 4. Oreshika: Tainted Bloodlines (PS Vita)
 5. Fat Princess (PS3)
 6. Call of Juarez: Bound in Blood (PS3)

Gry, które w lipcu zostaną wycofane z usługi PS Plus:

 1. NBA 2K16 (PS4)
 2. Gone Home (PS4)
 3. God of War: Chains of Olympus (PSP, PS Vita)
 4. Little Deviants (PS Vita)
 5. Echochrome (PS3)
 6. Siren: Blood Curse (epizody 1-12) (PS3)