Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2016, 19:20

autor: Maiman

Mody do Fallouta 4 na PlayStation 4 jeszcze nie teraz

PlayStation 4 nie otrzyma w tym miesiącu wsparcia dla modyfikacji do czwartego Fallouta, poinformowała na swoim Twitterze Bethesda. Deweloper nie sprecyzował też, kiedy obsługi modów można się spodziewać.

Modyfikacje do Fallouta 4 wciąż ekskluzywne dla pecetów i Xboksa One. W przeciwieństwie do wcześniejszych zapowiedzi, w tym miesiącu wsparcia dla modów nie otrzyma PlayStation 4, o czym na swoim Twitterze poinformowało studio Bethesda, deweloper gry. Twórcy nie ujawnili również, kiedy można spodziewać się jakichkolwiek informacji dotyczących planów związanych z implementacją modyfikacji na tej platformie.

Strażnicy Nowej Kalifornii na razie nie odwiedzą Wspólnoty Sony. - Mody do Fallouta 4 na PlayStation 4 jeszcze nie teraz - wiadomość - 2016-06-29
Strażnicy Nowej Kalifornii na razie nie odwiedzą Wspólnoty Sony.

Za obsuwą mogą stać kwestie techniczne – konsola Sony pozwala modyfikacjom zająć tylko 900 MB miejsca na dysku twardym, kiedy w przypadku Xboksa One limit ten wynosi 2 GB. Dodatkowo przeznaczoną na PlayStation 4 wersję czwartego Fallouta wciąż cechuje duża awaryjność, objawiająca się niedoczytywaniem tekstur i brakiem wbudowanej obsługi niektórych formatów dźwięku. Prawdziwy powód poznamy jednak zapewne dopiero w momencie, gdy Bethesda zdecyduje się powiedzieć coś więcej. Na razie pozostaje obietnica dewelopera, że o postępach poinformuje, gdy będzie w stanie.

Konsolowe modyfikacje do Fallouta 4 to prawdziwy ewenement w świecie gier. Wcześniej mody stanowiły domenę pecetów, które w gruncie rzeczy dysponowały nimi na wyłączność. I choć wciąż to blaszakowcy dysponują największą liczbą pojawiających się bezustannie nakładek, w przyszłości idea tworzenia modów przeznaczonych na konsole może stopniowo zyskiwać poklask wśród kolejnych deweloperów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Fallout 4

Fallout 4