Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2016, 19:20

Mody do Fallouta 4 na PlayStation 4 jeszcze nie teraz

PlayStation 4 nie otrzyma w tym miesiącu wsparcia dla modyfikacji do czwartego Fallouta, poinformowała na swoim Twitterze Bethesda. Deweloper nie sprecyzował też, kiedy obsługi modów można się spodziewać.

Modyfikacje do Fallouta 4 wciąż ekskluzywne dla pecetów i Xboksa One. W przeciwieństwie do wcześniejszych zapowiedzi, w tym miesiącu wsparcia dla modów nie otrzyma PlayStation 4, o czym na swoim Twitterze poinformowało studio Bethesda, deweloper gry. Twórcy nie ujawnili również, kiedy można spodziewać się jakichkolwiek informacji dotyczących planów związanych z implementacją modyfikacji na tej platformie.

Strażnicy Nowej Kalifornii na razie nie odwiedzą Wspólnoty Sony. - Mody do Fallouta 4 na PlayStation 4 jeszcze nie teraz - wiadomość - 2016-06-29
Strażnicy Nowej Kalifornii na razie nie odwiedzą Wspólnoty Sony.

Za obsuwą mogą stać kwestie techniczne – konsola Sony pozwala modyfikacjom zająć tylko 900 MB miejsca na dysku twardym, kiedy w przypadku Xboksa One limit ten wynosi 2 GB. Dodatkowo przeznaczoną na PlayStation 4 wersję czwartego Fallouta wciąż cechuje duża awaryjność, objawiająca się niedoczytywaniem tekstur i brakiem wbudowanej obsługi niektórych formatów dźwięku. Prawdziwy powód poznamy jednak zapewne dopiero w momencie, gdy Bethesda zdecyduje się powiedzieć coś więcej. Na razie pozostaje obietnica dewelopera, że o postępach poinformuje, gdy będzie w stanie.

Konsolowe modyfikacje do Fallouta 4 to prawdziwy ewenement w świecie gier. Wcześniej mody stanowiły domenę pecetów, które w gruncie rzeczy dysponowały nimi na wyłączność. I choć wciąż to blaszakowcy dysponują największą liczbą pojawiających się bezustannie nakładek, w przyszłości idea tworzenia modów przeznaczonych na konsole może stopniowo zyskiwać poklask wśród kolejnych deweloperów.