Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSV
Okładka Oreshika: Tainted Bloodlines (PSV)

Oreshika: Tainted Bloodlines PSV

Gra z gatunku jRPG, w której wcielamy się w ludzi należących do pradawnego, przeklętego klanu. Jego członkowie żyją tylko przez dwa lata, a naszym zadaniem jest doprowadzić do złamania klątwy.

RPG | fantasy | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Vita
Okładka Oreshika: Tainted Bloodlines (PSV)

data premiery gry w wersji PSV:

17lipca2014

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Oreshika: Tainted Bloodlines to japońska gra RPG będąca kontynuacją produkcji wydanej w 1999 roku na konsolę PlayStation - Ore no Shikabane wo Koete Yuke. Tytuł został stworzony przez deweloperów ze studia Alfa System, znanego z takich pozycji jak Neon Genesis Evangelion 2, Tales of Innocence czy też Phantasy Star Portable. W grze wcielamy się w członków starożytnego klanu, który został przeklęty, przez co maksymalna długość życia tych ludzi wynosi zaledwie dwa lata. Naszym zadaniem jest złamanie strasznego zaklęcia, jednak dokonać możemy tego jedynie, biorąc udział w niebezpiecznej przygodzie. Pomocy szukać będziemy więc u bogów, którzy sprawią, że każde kolejne pokolenie klanu będzie silniejsze od poprzedniego.

Rozgrywka w Oreshika: Tainted Bloodlines nawiązuje w znacznym stopniu do pierwszej części, jednak w odróżnieniu od niej postacie i lokacje zostały wykonane w pełnym 3D. Zabawa polega głównie na podróżowaniu i walczeniu z przeciwnikami. Za pokonywanie kolejnych wrogów, otrzymuje się punkty, które przeznaczamy na branie ślubów z bóstwami i rodzenie dzieci. Każda postać żyje jednak tylko dwa lata, więc podczas przygody wcielamy się w wielu członków rodziny. Zarządzanie familią odbywa się w specjalnej bazie w naszej posiadłości.

Poszczególne postacie rozwijamy zdobywając doświadczenie i zaopatrzając je w niezbędne wyposażenie. Dodatkowo do wyboru mamy kilka klas bohaterów – od wojownika i rycerza, aż po łucznika. W kierowanej przez gracza grupie znajdują się łącznie czterej herosi, którymi przemierzamy rozmaite loch, jaskinie, lasy i świątynie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,5 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.8 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Oreshika: Tainted Bloodlines

Wymagania wiekowe Oreshika: Tainted Bloodlines

odpowiednia dla każdego wieku

Danteveli_ Ekspert 9 sierpnia 2016

PlayStation Vita to system, który ma pecha. Sony kompletnie zawaliło sprawę tej konsolki i świetna maszyna do grania została porzucona prawie przez wszystkich. Z tego powodu tylko mały odsetek graczy będzie mógł przetestować gry takie jak Oreshika: Tainted Bloodlines. Szkoda bo to naprawdę nietuzinkowy tytuł z segmentu JRPG. Tylko czy masa rozwiązań nie stosowanych w innych grach z automatu czynią jakąś produkcję czymś wartym ogrania?

7.5