Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSV
Okładka Disgaea 3: Absence of Detention (PSV)

Disgaea 3: Absence of Detention PSV

Ulepszona i rozszerzona wersja wydanej w 2008 roku strategiczno-taktycznej gry jRPG, która pozwalała nam wcielić się demona aspirującego do tytułu najpotężniejszego władcy podziemi.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | taktyczne | humorystyczne | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Vita
Okładka Disgaea 3: Absence of Detention (PSV)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSV:

17grudnia2011

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Disgaea 3 Return na PS Vitę to udoskonalony i rozszerzony port oryginalnej wersji gry Disgaea 3: Absence of Justice, która ukazała się na PlayStation 3 w 2008 roku. Podobnie jak pierwsza edycja, gra jest połączeniem strategii turowej i tradycyjnego RPG. Całość została podlana dużymi ilościami specyficznego japońskiego humoru, będącego znakiem rozpoznawczym jej producenta studia Nippon Ichi Software. Gracze znajdą w niej więc wiele odniesień do popkultury i żartów ze schematów, z których korzystają gry fabularne oraz filmy i książki z gatunku fantasy.

Warstwa fabularna gry nie uległa zmianom. Nadal wcielamy się w Mao, syna władcy podziemi, który chce zemścić się na swoim ojcu za zniszczenie jego konsoli z ulubiona grą i ostatecznie odebrać mu jego tytuł. Dzięki przeczytanej mandze uznał, że żeby udało mu się osiągnąć swój cel musi zostać prawdziwym herosem walczącym ze złem. Niestety, jako najlepszy uczeń szkoły Netherworld Evil Academy, w której ceni się przymioty będące przeciwieństwem uczciwości, skromności i empatii, czeka go wyjątkowo wiele pracy by zostać bohaterem i nieustraszonym obrońcą sprawiedliwości. Na szczęście, szkoła roi się od uczniów, ekscentrycznych ludzi oraz demonów, którzy z własnej woli lub pod małym przymusem, pomogą mu osiągnąć zamierzony cel.

Model rozgrywki pozostał ten sam. Większość czasu w grę spędzimy na trójwymiarowych polach walki. Potyczki rozgrywają się na planszach przedzielonych siatką kwadratowych pól, po których poruszają się zarówno jednostki znajdujące się pod naszymi rozkazami, jak i wszyscy przeciwnicy. Każda z postaci w danej turze może poruszyć się i zaatakować znajdującego się w jej zasięgu wroga. Możemy używać rożnych kombinacji ataków, czarów i specjalnych zdolności, a także specjalnych zadających ogromne obrażenia kombosów. Każdy z naszych podkomendnych posiada własny zestaw umiejętności, specjalnych ruchów i ekwipunku, który możemy modyfikować w trakcie zabawy. Naszą bazą jest szkoła, w której zakupimy nowe przedmioty i broń, rozwiniemy postacie i wybierzemy misje do wykonania.

Nowa wersja gry wprowadza dwie całkowicie nowe postacie oraz niewidziane wcześniej scenariusze. Poza tym, w gracze znajdą w niej również wszystkie DLC wydane dotychczas na PlayStation 3, zawierające dodatkowych bohaterów, których możemy dołączyć do naszej drużyny oraz wszelkiej maści ekwipunek i scenariusze, przedłużające i umilające zabawę. Twórcy udoskonalili portrety postaci, które pojawiają się w czasie dialogów i przerywników, są teraz lepiej animowane i przypominają te z czwartej części serii. Niestety zmianom nie uległa niska rozdzielczość dwuwymiarowych sprite`ów postaci, co było największą wadą oprawy graficznej pierwowzoru. Na szczęście na mniejszym ekranie grafika nie kluje w oczy i prezentuje się znacznie lepiej niż na kilkudziesięciocalowym telewizorze. Disgaea 3 na PS Vitę, to również pełna obsługa trofeów, rozszerzona ścieka muzyczna, a także zmiany w interfejsie i sterowaniu, powalające wykorzystać przedni i tylny ekran dotykowy konsoli.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Disgaea 3: Absence of Detention

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Data premiery PlayStation Vita w Japonii i lista tytułów startowych. Bateria starczy na 3-5 godzin zabawy [news zaktualizowany]

wiadomość14 września 2011

Firma Sony zorganizowała konferencję prasową tuż przed oficjalnym rozpoczęciem targów Tokyo Game Show. Ujawniono na niej m.in. datę premiery przenośnej konsolki PlayStation Vita w Japonii oraz listę tytułów startowych.