Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2015, 11:55

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Furi - grę akcji, w której każdy wróg będzie bossem

Francuskie studio The Game Bakers zapowiedziało grę akcji Furi. Jej kampania będzie miała głównie postać ciągu pojedynków z bossami, z których każdy posiadać ma inny styl walki.

Znane z mobilnej bijatyki Combo Crew francuskie studio The Game Bakers zapowiedziało swój kolejny projekt, którym okazała się gra akcji zatytułowana Furi. Skoncentruje się ona głównie na dynamicznych pojedynkach rozgrywanych za pomocą rozbudowanego systemu walki, w stylu japońskich hack-and-slasherów pokroju serii Devil May Cry czy Bayonetta. Na razie potwierdzono wyłącznie wersje na pecety oraz konsolę PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na przyszły rok.

Chwilowo informacje na temat fabuły są bardzo skromne. Wiemy, że akcja toczyć się będzie w nietypowej krainie fantasy, a my wcielimy się w wojownika próbującego uciec z olbrzymiego więzienia. Na drodze staną mu jednak strażnicy, których trzeba będzie pokonać w celu zdobycia noszonych przez nich kluczy.

Zapowiedziano Furi - grę akcji, w której każdy wróg będzie bossem - ilustracja #1

Co ciekawe, w Furi nigdy nie będziemy walczyli z wieloma przeciwnikami jednocześnie. Zamiast tego wszystkie potyczki mają mieć postać pojedynków jeden na jednego. Każdy z nieprzyjaciół będzie odrębną postacią, dysponującą własnym wyglądem i stylem walki oraz dorównującą umiejętnościami kierowanemu przez nas bohaterowi. Całość opracowano tak, aby kampania miała w praktyce postać długiego ciągu starć z bossami.

Główną inspiracją dla autorów były japońskie gry akcji. Kierowany przez nas bohater będzie walczył za pomocą broni palnej i miecza, a system walki zaoferuje duży wybór ataków oraz możliwość łączenia ich w kombosy. Pomiędzy bitwami zajmiemy się eksploracją. W tych sekcjach poznamy historię świata oraz otrzymamy możliwość zdobycia cennych wskazówek, które pozwolą na odkrycie słabych punktów wrogów.

Ciekawie zapowiada się także oprawa audiowizualna. Celem autorów jest, aby każdy napotkany strażnik był autentycznie unikalną postacią. Ze zrealizowaniem tych planów nie powinno być problemów, gdyż za zaprojektowanie wyglądu wrogów odpowiada Takashi Okazaki, czyli ojciec serii Afro Samurai. Natomiast opracowanie warstwy muzycznej powierzone zostanie artystom z francuskiej sceny electro. Wśród nich znajdzie się Carpenter Brut.

  1. The Game Bakers – oficjalna strona studia
Zapowiedziano Furi - grę akcji, w której każdy wróg będzie bossem - ilustracja #2
Zapowiedziano Furi - grę akcji, w której każdy wróg będzie bossem - ilustracja #3
Zapowiedziano Furi - grę akcji, w której każdy wróg będzie bossem - ilustracja #4
Zapowiedziano Furi - grę akcji, w której każdy wróg będzie bossem - ilustracja #5