Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Space Run Galaxy (PC)

Space Run Galaxy PC

Kosmiczna strategia czasu rzeczywistego z elementami tower defense, będąca kontynuacją wydanego w 2014 roku Space Run studia Passtech Games.

Strategiczne | science fiction | RTS | tower defense | kosmiczne

PC Windows
Okładka Space Run Galaxy (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17czerwca2016

17czerwca2016

Steam

Space Run Galaxy to wydana na platformę PC kosmiczna strategia z rozbudowanymi elementami tower defense. Gra jest kontynuacją wydanego w 2014 roku Space Run; obie produkcje opracowało studio Passtech Games.

Fabuła

Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, dwadzieścia lat po wydarzeniach z poprzedniej części. W kampanii powraca Kapitan Buck Mann, specjalizujący się w transporcie cennych ładunków przez niebezpieczne rejony galaktyki. Przez te dwie dekady jego interes szybko się rozwijał i obecnie to sporych rozmiarów firma kurierska, z wyrobioną renomą i stałymi klientami. Tym razem graczom przychodzi wcielić się w jednego z jego pracowników. Musimy nie tylko dostarczać przesyłki w jednym kawałku, ale również czynić to w jak najkrótszym czasie. Nie jest to łatwe, gdyż trasy przebiegają przez terytoria pełne wrogich wojsk, piratów oraz agresywnych obcych ras.

Mechanika

Wydane na platformę PC Space Run Galaxy łączy elementy kosmicznego RTS-a i tower defense. Przed rozpoczęciem każdej misji własnoręcznie budujemy z heksagonalnych części kadłub statku o dowolnym kształcie. Na jego końcu montujemy silnik (na początku tylko jeden, ale z czasem zarobimy na dodatkowe), a potem na kadłubie układamy ładunek. Gdy jesteśmy już gotowi, statek rusza w drogę, a my przystępujemy do konstruowania na wolnych heksach dodatkowych urządzeń, takich jak wieżyczki laserowe, wyrzutnie rakiet, generatory osłon czy dopalacze. Wszystko to wykorzystujemy nie tylko do odpierania ataków wrogów, ale również eliminowania zagrożeń naturalnych (np. asteroidów).

Po wystartowaniu nie mamy kontroli nad trasą lotu jednostki, ale za to możliwe jest sterowanie uzbrojeniem i innymi systemami pokładowymi. Gra oferuje sporą różnorodność wyzwań. Poza kilkoma wrogimi frakcjami pojawiają się także bossowie w postaci gigantycznych statków lub kosmicznych potworów. Podobnie ma się sytuacja z transportowanymi towarami – podzielone one zostały na kilka kategorii, a każda z nich wymaga innych warunków podczas podróży.

Akcja toczy się w rozległym wycinku galaktyki, zawierającym cztery systemy planetarne, pięćdziesiąt stref i ponad sto możliwych zleceń. W porównaniu z poprzednią odsłoną pojawiły się dodatkowe korporacje, proponujące bardziej niebezpieczne, ale jeszcze lepiej opłacalne zadania. Gra oferuje także kilka opcji sieciowych. Nie przewidziano klasycznych rozgrywek wieloosobowych, ale gracze mogą tworzyć własne kontrakty i dzielić się nimi z resztą społeczności. Ponadto dostępny jest czarny rynek, w którym całą ekonomię kształtują działania samych użytkowników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Wymagania wiekowe Space Run Galaxy

12+

Wymagania sprzętowe Space Run Galaxy

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Dual Core 2.4 GHz, 3 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 9800 GT/Radeon HD 3870 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows Vista/7/8.1/10

Space Run Galaxy - kontynuacja kosmicznej strategii kurierskiej zadebiutuje w przyszłym miesiącu
Space Run Galaxy - kontynuacja kosmicznej strategii kurierskiej zadebiutuje w przyszłym miesiącu

wiadomość28 maja 2016

Studio Passtech Games i firma Focus Home Interactive opublikowały nowy zwiastun gry Space Run Galaxy i ujawniły jej datę premiery. Produkcja stanowi kontynuację Space Run z 2014 roku i tak jak pierwowzór połączy kosmiczną strategię z elementami tower defense.