Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Space Run (PC)

Space Run PC

Oryginalna, kosmiczna strategia czasu rzeczywistego, wzbogacona elementami popularnego gatunku tower defence. Tytuł został opracowany przez niezależne francuskie studio Passtech Games, na czele z weteranem branży, Sylvainem Passotem.

Strategiczne | RTS | tower defense | indie

PC Windows
Okładka Space Run (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13czerwca2014

Space Run to niezależna produkcja, łącząca w sobie elementy dynamicznej strategii RTS z mechanizmami typowymi dla gier tower defence. Gra jest swoistym hołdem dla klasycznych filmów science-fiction z lat 80-tych, a za jej powstaniem stoi debiutujące studio Passtech Games, założone przez weterana branży, Sylvaina Passota.

Akcja gry przenosi nas do roku 2525. Wcielamy się w kapitana Bucka Manna – jednego z najbardziej nieustraszonych i utalentowanych pilotów w całej galaktyce. Nasz protoplasta para się dosyć opłacalnym zajęciem, określanym jako Space Runner. Polega ono na transporcie rozmaitych cennych ładunków z jednego miejsca w galaktyce w drugie. Jak łatwo się domyślić, droga naszego bohatera do bogactwa nie jest usłana różami. W przestrzeni kosmicznej spotyka on bowiem całe rzesze kosmicznych piratów, czyhających tylko na to, by przechwycić transportowane ładunki z rąk mniej wprawnych konwojentów. Prócz nich przyjdzie nam również stanąć w szranki z wieloma ”kolegami po fachu”.

Gra sprowadza się w głównej mierze do realizowania kolejnych zleceń transportowych i inkasowania za ich wykonanie określonej ilości gotówki. Oprócz portfela, zyskuje na tym także i nasza reputacja, otwierając drzwi dla kolejnych, bardziej zamożnych klientów i coraz bardziej lukratywnych zleceń. Celem zapewnienia sobie przewagi w licznych kosmicznych potyczkach, musimy jednak zadbać przede wszystkim o odpowiednie wyposażenie i uzbrojenie naszego statku. Za zarobione pieniądze kupujemy więc kolejne moduły, które dołączane są do naszej fregaty na zasadzie konstrukcji plastra miodu. Działka laserowe, wyrzutnie pocisków, generatory tarcz, dopalacze i dodatkowe źródła energii – to tylko niektóre z szerokiego asortymentu dostępnych usprawnień. Kolejne misje wykonujemy również w duchu rywalizacji z innymi graczami. Kiedy nasz statek urośnie już w siłę, będziemy mogli powtarzać raz już wykonane zlecenia, celem uzyskania możliwie jak najlepszego wyniku.

Pod kątem oprawy gra przypomina nieco klasyczne kosmiczne RTS-y pokroju serii Homeworld. Autorzy położyli jednak nacisk na dynamikę akcji oraz rozgrywane w czasie rzeczywistym widowiskowe pojedynki statków transportowych z gwiezdnymi myśliwcami i krążownikami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Space Run

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Space Run

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
  • łącze internetowe
Zapowiedziano Space Run - kosmiczną strategię defensywną studia Passtech Games
Zapowiedziano Space Run - kosmiczną strategię defensywną studia Passtech Games

wiadomość1 marca 2014

Firma Focus Home Interactive i studio Passtech Games zapowiedziały kosmiczną strategię defensywną zatytułowaną Space Run, w której zajmiemy się konstruowaniem statków i wykorzystywaniem ich do transportu cennych ładunków na dalekie dystanse.