Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Fleet Buster (PC)
OkładkaFleet Buster (PC)

Fleet Buster PC

Kosmiczna strzelanina 2D z elementami strategii typu tower defense. Gracz kieruje obroną gwiezdnej bazy, a jego zadaniem jest budowanie satelitów z działkami strzelniczymi, statków bojowych oraz obiektów pomocniczych, które pozwolą odeprzeć ataki ze strony wroga.

Akcji | tower defense | kosmiczne | 2D | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fleet Buster Premiera PC

15października2013

producent: casualogic wydawca: casualogic

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Fleet Buster jest debiutancką produkcją niezależnego studia casualogic. Ambicją deweloperów było poszerzenie sprawdzonej konwencji kosmicznych strzelanek 2D o elementy charakterystyczne dla strategii typu tower defense.

Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, gdzie agresywnie nastawiona frakcja próbuje przy użyciu siły militarnej podbić Wszechświat. Gracz wciela się w rolę dowódcy gwiezdnej bazy, a jego zadaniem jest odpieranie nacierających falami jednostek przeciwnika.

Rozgrywka skupia się na dwóch elementach. Pierwszy to planowanie obrony - na tym etapie gracz może rozmieszczać na planszy satelity z wieżyczkami strzelniczymi, stawiać obiekty pomocnicze (np. centra energetyczne) oraz budować statki kosmiczne. Istotnym limitem jest zasób posiadanej energii. Po fazie przygotowań następuje inwazja, w trakcie której gracz kieruje ogniem formacji obronnych, a także decyduje o ich rozbudowie.

Zabawa odznacza się dużą dynamiką. Wraz z postępami w grze rośnie poziom trudności, co oznacza zwiększoną liczbę coraz potężniejszych jednostek przeciwnika. Kluczem do zwycięstwa często okazuje się właściwa kolejność eliminowania wrogich sił.

W warstwie technicznej Fleet Buster bazuje na możliwościach silnika Haaf's Game Engine. Zastosowana w grze dwuwymiarowa grafika okraszona została prostymi animacjami ruchu jednostek oraz sporą ilością efektów specjalnych (wybuchy, rozbłyski itp.). Na uwagę zasługuje dynamiczny podkład dźwiękowy towarzyszący rozgrywce.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Fleet Buster: Odpowiednia dla każdego wieku.