Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka My Night Job (PC)
OkładkaMy Night Job (PC)

My Night Job

Dwuwymiarowa, side-scrollowa gra akcji autorstwa niezależnego, brazylijskiego studia Webcore Games. W My Night Job wcielamy się w znudzonego życiem mężczyznę, który podejmuje dodatkową pracę jako… członek jednostki specjalnej.

Akcji | 2D | elementy zręcznościowe | indie | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

My Night Job Premiera

21kwi2016

PC

20maj2016

PS4

Gry podobne do My Night Job

Shank 2

Metal Slug 3

Bionic Commando Rearmed

My Night Job na PC i PS4 to gra akcji brazylijskiego dewelopera gier niezależnych, studia Webcore Games. Za wydanie tytułu odpowiada niemiecki bitComposer Interactive, związany głównie z rynkiem tytułów na przeglądarki. Dzięki wykorzystaniu pikselowej grafiki produkcja nawiązuje do klasycznych tytułów z salonów arcade, jednocześnie oferując ciekawy model rozgrywki.

Fabuła

Akcja gry przenosi nas do opuszczonej, pełnej niebezpieczeństw rezydencji. Wcielamy się w znudzonego życiem mężczyznę w średnim wieku, podejmującego pracę jako członek jednostki specjalnej. W ramach poszczególnych misji zmagamy się z niezliczonymi hordami przeciwników, którzy stają nam na przeszkodzie w uwolnieniu przetrzymywanych w budynku zakładników.

Mechanika

Rozgrywka w My Night Job na PC i PS4 jest nastawiona przed wszystkim na walkę. Gra umożliwia wykorzystanie ponad 60 różnego rodzaju broni – możemy siać zniszczenie z wykorzystaniem niemal każdego elementu wystroju wnętrz. Jeśli to okaże się niewystarczające, nic nie stoi na przeszkodzie, by rozprawić się z przeciwnikami gołymi rękami. Ważnym czynnikiem wpływającym na jakość zabawy jest to, że wraz z czasem rozgrywki przeciwnicy (w sumie jest ich 11 rodzajów) sukcesywnie rosną w siłę, dzięki czemu produkcja nieustannie stanowi wyzwanie. Twórcy postanowili wykorzystać osiągnięcia, dostępne na platformach Steam i PlayStation Network, jako dodatkowy element gry. Z każdym zdobytym odznaczeniem nasz bohater zyskuje dodatkowe umiejętności, które sprawiają, że rozgrywka jest bardziej różnorodna.

Akcja gry ukazana jest z boku, jak na dwuwymiarową zręcznościówkę przystało. W czasie misji poruszamy się po różnych poziomach opuszczonej rezydencji, ratując zakładników i szukając dodatkowego ekwipunku. Dodatkowo musimy pilnować, by potwory nie zdemolowały zanadto budynku – w przeciwnym wypadku konstrukcja może się zawalić i pogrzebać naszego bohatera.

Kwestie techniczne

My Night Job na PC i PS4 oferuje kolorową, oldskulową oprawę graficzną utrzymaną w humorystycznej stylistyce. Produkcja zsynchronizowana jest z globalnym rankingiem, dzięki czemu łatwo sprawdzić osiągnięcia innych uczestników zabawy.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI My Night Job

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

My Night Job Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E4500 2.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 9600 GT lub lepsza
  • 450 MB HDD
  • Windows XP/7/8/10
PC
PS4