Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS4PCXONE
Okładka Tour de France 2016 (PS4)

Tour de France 2016

Pro Cycling Manager 2016: Tour de France

Kolejna odsłona wykreowanego przez studio Cyanide cyklu gier sportowych, poświęconych jednej z najważniejszych kolarskich imprez na świecie. Podobnie jak poprzednie edycje serii, gra ukazała się w dwóch odmiennych wersjach, zależnych od platformy sprzętowej.

Sportowe | manager | kolarstwo

Okładka Tour de France 2016 (PS4)

data premiery gry:

16cze2016

PC XONE PS4

Tour de France 2016 to wydana na platformę PS4 i XONE gra wyścigowa o tematyce kolarskiej. Produkcję opracowało francuskie studio Cyanide, czyli ten sam zespół, który stał za wszystkimi wcześniejszymi odsłonami marki.

Mechanika

Zgodnie z tytułem, gra obraca się wokół legendarnego wyścigu Tour de France, czyli jednej z najważniejszych kolarskich imprez na świecie, choć autorzy nie ograniczyli się tylko do tych zawodów. Produkcja powstała na bazie oficjalnej licencji, dzięki czemu podczas zabawy otrzymujemy prawdziwe trasy i zespoły oraz autentycznych sportowców. Wszystko to zostało zaprezentowane w wersji odpowiadającej stanowi na 2016 rok.

W wydanym na platformę PS4 i XONE Tour de France 2016 możemy pokierować pojedynczym zawodnikiem, który rywalizuje o żółtą koszulkę nie tylko na 21 etapach Tour de France, ale również w innych znanych wyścigach, takich jak trwające trzy dni Critérium International, czy tygodniowe Critérium du Dauphiné. System rozgrywki jest zręcznościowy i wymaga bezpośredniego kontrolowania kolarza. Gracze muszą także tworzyć plany taktyczne, wybierając idealne momenty np. na przypuszczenie ataku na pozycję konkurentów, czy decydując o tym, jak rozłożyć siły na cały etap.

Tryby gry

Tour de France 2016 pozwala na samotną zabawę przeciwko sztucznej inteligencji, rywalizację z innymi graczami, jak również rozgrywkę w rybie kooperacyjnym na wspólnym ekranie. Autorzy zaoferowali sporo ulepszeń w porównaniu z poprzednią odsłoną. Tryb wyzwań dostępny jest teraz w multiplayerze, a przeznaczony dla pojedynczego gracza tryb Pro Team, w którym budujemy przez kilka sezonów drużynę, wzbogacony został o system interakcji ze sponsorami.

Kwestie techniczne

Praktycznie wszystkie elementy Tour de France 2016 zostały ulepszone w porównaniu z poprzednią edycją. Autorzy poprawili realizm, grafikę i interfejs, dodali nowe scenerie oraz przebudowali moduły sztucznej inteligencji, dzięki czemu zawodnicy bardziej naturalnie reagują na wydarzenia podczas wyścigów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran    

Ocena czytelników: 4,6 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Tour de France 2016

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Tour de France 2016

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 2.2 GHz
 • 3 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 GTS/Radeon HD 2600 lub lepsza
 • 11 GB HDD
 • Windows Vista/7/8/10
 • Rekomendowane:
 • Dual Core 3.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/Radeon HD 6850 lub lepsza
 • 11 GB HDD
 • Windows Vista/7/8/10
Zapowiedziano Tour de France 2016 i Pro Cycling Manager 2016
Zapowiedziano Tour de France 2016 i Pro Cycling Manager 2016

wiadomość21 maja 2016

Studio Cyanide zapowiedziało dwie nowe gry kolarskie. Na konsole zmierza zręcznościowe Tour de France 2016, a pecetowcy otrzymają okazję zarządzania całą drużyną w Pro Cycling Manager 2016: Tour de France.

PC
XONE
PS4