Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4PCXONE
Okładka Super Night Riders (PS4)

Super Night Riders

Zręcznościowa gra wyścigowa inspirowana klasykami z przełomu lat 80. i 90. Jest to ulepszona wersja gry Night Riders, wydanej wcześniej m.in. na urządzeniach mobilnych oraz konsoli przenośnej PlayStation Vita.

Wyścigi | motocyklowe | elementy zręcznościowe | indie

Okładka Super Night Riders (PS4)

producent: neko.works

wydawca: neko.works

Strona oficjalna

data premiery gry:

22lut2016

PC

18maj2016

XONE

14sie2018

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Night Riders to zręcznościowa gra wyścigowa, inspirowana klasykami z przełomu lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Produkcja jest ulepszoną wersją gry Night Riders, wydanej wcześniej m.in. na urządzeniach mobilnych oraz konsoli przenośnej PlayStation Vita, a za jej powstanie odpowiada jednoosobowe, niezależne studio neko.works z Francji.

Mechanika

W grze Super Night Riders wcielamy się w postać utalentowanej, jasnowłosej motocyklistki imieniem Alice, znanej pod pseudonimem „red rider”. Produkcja pozbawiona jest klasycznej wartstwy fabularnej i koncentruje się głównie na kolejnych wyścigowych zmaganiach, wzorowanych na klasycznych przedstawicielach gatunku pokroju Super Hang-On czy serii Outrun.

Mechanika zabawy łączy cechy typowych wyścigów z elementami współczesnych, casualowych produkcji typu endless runner. W grze neko.works pozycja na mecie nie ma bowiem żadnego znaczenia, a podczas zabawy musimy po prostu dojechać najdalej jak to tylko możliwe, unikając mijanych po drodze motocykli rywali. Jedynym celem jest zaliczanie kolejnych punktów kontrolnych, zanim minie bezlitośnie upływający czas. Aby jednak uniknąć typowej dla endless runnerów monotonii, do dyspozycji graczy oddano sześć zróżnicowanych tras, podzielonych na 36 odcinków specjalnych.

Kwestie techniczne

Gra Super Night Riders powstała na popularnym silniku Unity i odznacza się trójwymiarową, lecz minimalistyczną oprawą graficzną, mogącą budzić skojarzenia ze zręcznościówkami sprzed ćwierć wieku. W porównaniu do mobilnego pierwowzoru, na trasach pojawia się jednak nieco więcej detali (choć zbudowanych z niewielkiej liczby poligonów), a także możliwość jazdy w nocy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Super Night Riders

Klasyfikacja PEGI Super Night Riders

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Super Night Riders

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450 lub lepsza
  • 128 MB HDD
  • Windows XP SP2
PC
XONE
PS4