Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Super Hang-On (PC)
OkładkaSuper Hang-On (PC)

Super Hang-On PC

Super Hang-On to komputerowa adaptacja popularnej na automatach gry, podejmująca temat szalonych wyścigów motocyklowych po rozmaitych terenach, zlokalizowanych na całym świecie.

Wyścigi

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Hang-On Premiera PC

12lipca1987

producent: Quicksilver Software wydawca: SEGA

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Super Hang-On to komputerowa adaptacja popularnej na automatach gry, podejmująca temat szalonych wyścigów motocyklowych po rozmaitych terenach, zlokalizowanych na całym świecie. PeCetowa konwersja produktu firmy SEGA została opracowana przez studio Quicksilver, które powinno być doskonale znane wszystkim fanom takich programów jak Commando czy Ikari Warriors.

Gra oferuje cztery poziomy trudności, którym odpowiada ilość kolejnych etapów oraz kontynent, na jakim będziemy się ścigać. I tak, początkujący powinni zacząć od Afryki, oferującej sześć odcinków. Bardziej zaawansowanych czeka Azja i obie Ameryki, gdzie zlokalizowano odpowiednio 10 i 14 etapów. Eksperci mogą pojeździć natomiast w Europie, która oferuje aż 18 odcinków. Ścigamy się na czas, podobnie jak w innych grach tego typu. Jeśli uda nam się dotrzeć do punktu kontrolnego, zanim zegar wskaże zero, dostaniemy kilkanaście sekund więcej i jedziemy dalej. Jeśli natomiast czasu nam zabraknie, kończymy rozgrywkę. Inni motocykliści grają w Super Hang-On drugorzędną rolę i niemal od razu po starcie znikają za horyzontem. Nie oznacza to jednak, że cały czas jedziemy sami. Na drodze mogą się pojawić inni użytkownicy szos, z którymi zderzenie oznacza upadek i stratę cennych sekund. Akcja gry przedstawiona jest podobnie jak w grach z serii Lotus, czyli zza pleców naszego motocyklisty. Trasy są dość zróżnicowane, zawierają dużą ilość zakrętów oraz wzniesień, co utrudnia jazdę. Istotne jest, żeby prawidłowo dostosować prędkość do aktualnych warunków. Wejście w ostry zakręt na pełnej szybkości kończy się na ogół kraksą na poboczu.

Chociaż od strony wizualnej program prezentuje się całkiem nieźle, grafika i tak nie wytrzymuje porównania z konwersjami na inne platformy. Do plusów gry należy zaliczyć szybką animację oraz zróżnicowane scenerie. Dużo gorzej jest natomiast z dźwiękiem, który ogranicza się do pisków PC Speakera.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,8 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Super Hang-On: Odpowiednia dla każdego wieku.