Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Lotus III (PC)
OkładkaLotus III (PC)

Lotus: The Ultimate Challenge PC

Lotus III

Ostatnią odsłona popularnej początku lat dziewięćdziesiątych serii wyścigowej, w których możemy pojeździć trzema samochodami marki Lotus. Zasiadamy za kierownicą jednego z trzech model: Esprit S4, Elan SE i M200.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lotus: The Ultimate Challenge Premiera PC

6października1993

producent: Magnetic Fields wydawca: Gremlin Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Lotus: The Ultimate Challenge

Power Drive 2000

4D Sports Driving

Street Rod

Lotus III to ostatnia gra z serii niezwykle popularnych wyścigów samochodowych, która największe tryumfy święciła na początku lat dziewięćdziesiątych, wśród użytkowników komputerów Amga. Właściciele PC doczekali się zaledwie jednej konwersji i był to właśnie The Ultimate Challenge. Ze zrozumiałych przyczyn wersja na blaszaki nie doczekała się więc numerka w nazwie.

Gracz może jeździć trzema samochodami marki Lotus: Esprit S4, Elan SE i M200. Wszystkie mają zbliżone osiągi, każdy tak samo zachowuje się na drodze, dlatego też wybór jest raczej kosmetyczny. Podczas gry, pojazd widzimy z tyłu, podobnie jak w dwóch wielkich hitach z automatów: Pole Position i Out Run. Oprócz nas, w zawodach bierze udział 19 przeciwników, lecz nie stanowią oni większego wyzwania - można się co najwyżej zderzyć i stracić kilka sekund. Istnieją dwa tryby rozgrywania wyścigów: jazda na czas i system pucharowy. W pierwszym z nich, trasa podzielona jest na kilka odcinków. Żeby wygrać wystarczy przejechać każdy z nich w określonym czasie. Drugi tryb to walka o jak najlepszą lokatę. Wyniki z poszczególnych tras kumulują się, dzięki czemu po zakończeniu zmagań można zobaczyć, kto prezentował największy poziom. Dodatkowym utrudnieniem w systemie pucharowym jest konieczność tankowania pojazdu. Można to robić w prowizorycznym pit-stopie, który ulokowany jest zawsze na początku każdego. nowego odcinka trasy. Dzięki tej ostatniej opcji, szczególnego charakteru nabierają pojedynki Multiplayer, bo program przewiduje także i taką możliwość. Walczyć mogą ze sobą naraz dwie osoby, ekran dzielony jest wtedy na pół. Na ogół wygrywa ten, kto sprytniej poradzi sobie z tankowaniem.

Lotus: The Ultimate Challenge rządził w niemal każdej pracowni komputerowej, głównie ze względu na możliwość gry dwóch osób naraz. Trzeba przyznać, że takie pojedynki były bardzo emocjonujące i z pewnością wielu starszych graczy wspomina je z rozrzewnieniem. Program ponadto oferował możliwość projektowania tras w oparciu o kilka wytycznych, np. ilość zakrętów, przeszkód na drodze, itp., co dodatkowo podnosiło jego walory.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 281 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Lotus: The Ultimate Challenge: Odpowiednia dla każdego wieku.

Lotus: The Ultimate Challenge Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • PC 386DX 33MHz
  • 2MB RAM
  • VGA